Basketbalistky USK rozdrtily IMOS a drží v lize neporazitelnost

Basketbalistky USK Praha uhájily v domácí lize stoprocentní bilanci. V duelu dvou euroligových týmů zvítězily na hřišti IMOSu Brno suverénně 89:52 a dál vedou tabulku. Na druhé místo se posunul po výhře nad Slavií Praha 73:60 Hradec Králové, třetí je Nymburk, který deklasoval Ostravu 78:37. IMOS se naopak propadl z druhé na pátou příčku.

Basketbalista USK Praha Eva Vítečková

Hráčky mistrovského USK rozhodly o vítězství nad brněnskými vicemistryněmi ve druhé a třetí čtvrtině, které vyhrály 48:17. Ve druhé části povolily soupeřkám jen pět bodů a v tlaku pokračovaly i po přestávce.

"Odehrály jsme dobré utkání. Vítězství mě těší také proto, že jsme postrádaly rozehrávačku Palauovou, která je tvůrkyní naší hry," uvedla trenérka USK Praha Natália Hejková.

Maximální rozdíl ve skóre narostl v polovině poslední čtvrtiny až na 42 bodů. Nejlepší střelkyní zápasu se stala Kia Vaughnová se 17 body. "Vítězství USK Praha bylo jednoznačné. S ničím jiným jsem ani nepočítal," uvedl kouč Brňanek Jan Bobrovský, jenž byl ale potěšen výkonem svých svěřenkyň v první čtvrtině utkání.

"Kádr USK je výkonnostně zcela jinde. Ale jsem rád, že si naše mladé hráčky mohou taková utkání odehrát," dodal Bobrovský.