Basketbalisté Děčína vyhráli těsně v Kolíně a zůstali druzí

Basketbalisté Děčína zvládli na horké palubovce Kolína vyrovnanou koncovku a díky vítězství 78:76 jsou po 19. kole NBL stále druzí za Nymburkem. V dalších zápasech "mikulášského" programu si jasně poradila Ostrava s Brnem a Opava s Tury ze Svitav. USK Praha nestačil doma na Jindřichův Hradec.

rvní poločas duelu Kolína s Děčínem byl hlavně podkošovým soubojem mezi domácím Chánem a Houškou. Ti si hlavně v samém úvodu duelu vyměňovali koše a skóre bylo vyrovnané. Pak se začal postupně utrhávat hostující celek, ale domácí vždy našli odpověď. Až v polovině druhé části se dostali hosté do jedenáctibodového vedení a i přes snížení Kolína si do přestávky nesli solidní osmibodový náskok. Třetí čtvrtina tolik zajímavého nepřinesla a rozhodovalo se až v závěrečných minutách. Když tři a půl minuty před koncem vedli Válečníci 78:70 a zdálo se rozhodnuto. Jenže Děčín pak už nezaznamenal ani jeden bod a musel přežít potenciálně vítěznou trojku Hammonda v poslední sekundě.

Nepodařený zápas odehráli vysokoškoláci z Prahy doma s Jindřichovým Hradcem. V úvodu si sice vypracovali dvouciferný náskok, ale soupeř následně přešel do zónové obrany, se kterou si domácí do konce zápasu úplně neporadili. Rozdíl ve skóre se začal snižovat, a když dal USK ve třetím období jen sedm bodů, získali Lions rozhodující náskok. USK již hrál zápas bez zraněného Nikoliče a v průběhu duelu musel navíc odstoupit i Krušič.

Ostrava si celkem pohodlně doma poradila s posledním Brnem, kterému vrátila porážku z úvodu sezóny. Nová huť zaznamenala prvních deset bodů v utkání a to jakoby předznamenalo celkový průběh. Brzy náskok vzrostl na 15 bodů a hosté vůbec nestačili. Vždy, když trochu zabojovali v obraně a trefili pár střel za sebou, tak domácí dali trojku nebo koš s faulem a nápor odvrátili. V druhé půli už se sestavy hodně točily, hlavně na domácí straně, kde poprvé naskočil i Jan Leczo. Hosté se několikrát dostali až na rozdíl deseti bodů, ale blíž to nezvládli.

Utkání Opavy se Svitavami bylo prakticky rozhodnuté už po první čtvrtině. Slezané excelovali v útoku, byli přesní v obraně a třináctibodový náskok po prvním období narostl v tom druhém až na 26 bodů rozdílu. V druhém poločase se výkon Turů o něco zlepšil, ale na blíže než osmnáctibodový rozdíl to nestačilo a Opava si tak dokráčela pro hladkou výhru.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 19. kolo:
Ostrava - Brno 95:73 (20:13, 51:36, 71:59)
Nejvíce bodů: Dougherty 28, Rohde 23, Beaumont 15, Číž 12, Muirhead 11 - Prášil 14, Maric 13, Dygrýn a Krakovič po 12. Fauly: 15:24. Trestné hody: 30/21 - 14/10. Trojky: 4:7. Doskoky: 36:24.
USK Praha - Jindřichův Hradec 68:78 (23:19, 41:36, 48:58)
Nejvíce bodů: Feštr a Mareš po 17, Křivánek a Šafarcík po 11 - Zuzák 15, Aušprunk 14, Autrey a Robinson po 12, Novák 11. Fauly: 26:27. Trestné hody: 23/18 - 24/20. Trojky: 6:4. Doskoky: 31:33.
Kolín - Děčín 76:78 (18:21, 39:47, 58:66)
Nejvíce bodů: Chán 20, Machač 12, Hammond 11 - Houška a Vyoral po 16, Bosák a Tucker po 12. Fauly: 18:19. Trestné hody: 12/11 - 19/15. Trojky: 5:9. Doskoky: 37:33.
Opava - Svitavy 98:74 (25:12, 51:27, 71:51)
Nejvíce bodů: Klečka 21, Cvek 13, Gniadek, Kramný a Šiřina po 12 - Macela 17, Šotnar 16, Abercrombie 12. Fauly: 22:17. Trestné hody: 10/6 - 18/14. Trojky 10:10. Doskoky 27:29.