Rubriky:

Míčové sporty

Nymburský pivot Rančík jde na operaci, sezóna pro něj skončila

10. prosince 2014 12:24 - Nymburk

Nymburský pivot Radoslav Rančík jde na další operaci s kolenem a basketbalová sezóna pro něj skončila. Slovenský hráč si obnovil zranění už na konci října, od té doby nastoupil do jediného utkání a mistrovský klub nyní oznámil, že se podrobí operaci přetrženého zkříženého vazu.

Pětatřicetiletý Rančík v této sezóně stihl odehrát dva ligové zápasy, dvakrát nastoupil v Evropském poháru a pětkrát ve VTB lize. Sezóna pro něj skončila stejně jako ta minulá předčasně, jen podstatně dřív. Tehdy po dubnovém zranění kolena přišel jen o ligové play off.

Na nymburské marodce nadále zůstává i klíčový rozehrávač Darius Washington, proto se vedení klubu rozhodlo angažovat jiného Američana Stevena Bennetta. Naposledy působil v druholigovém německém týmu Diessen, dříve hrál v bundesligovém Braunschweigu.

ČTK

ČT sport Nový Zéland - JAR dnes 11:45
20190921T11:45:00+0200
Nový Zéland vs. JAR
Nový Zéland vs. JAR
Nový Zéland
JAR

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.