Prostějov - Baku 3:2Volejbalistky Prostějova nečekaně porazily Rabitu Baku

Prostějov

Volejbalistky Prostějova zvítězily v Lize mistryň po velké bitvě na domácí palubovce nad favorizovanou Rabitou Baku 3:2. I po první výhře v soutěži ale stále uzavírají tabulku skupiny A poté, co úvodní dvě utkání prohrály hladce 0:3. O jejich nečekaném úspěchu proti Baku rozhodla lépe zahraná koncovka rozhodujícího pátého setu, ve které proměnily druhý mečbol.

Volejbalistky Prostějova se v Lize mistrů radují z vítězství nad Baku.

"Forma nás chytla v nejlepším čase. Naopak Rabita hrála o poznání hůře než v posledním utkání v Kazani. Neměli jsme na hřišti jedinou slabinu. Vítězství je pro nás mimořádně cenné," řekl České televizi trenér prostějovského týmu Miroslav Čada.

Domácí volejbalistky odskočily soupeřkám hned v úvodu utkání. Při podání Kossányiové sedmibodovou šňůrou získaly náskok 12:5. Důležitou zbraní českých mistryň bylo také podání, se kterým si hráčky Baku v prvním setu nevěděly rady. Hanačky si připsaly ze servisu v této části hry pět přímých bodů. V závěru úvodní sady ještě ázerbájdžánský tým snížil na rozdíl dvou bodů, koncovku ale hladce zvládly hráčky Prostějova.

Ve druhé sadě favorizovaná Rabita zpřesnila své útočné akce a hra se vyrovnala. V závěru setu se do kombinací domácího týmu dostaly nepřesnosti, kterých soupeřky využily. Po sérii čtyř bodů Rabita proměnila třetí setbol. Vyrovnanou třetí sadu vyhrál Prostějov 27:25.

Ázerbájdžánský tým ještě dokázal vyrovnat na 2:2, ale v rozhodujícím dějství se prosadily bojovnější české mistryně, které těžily z přesnější hry na síti. První mečbol ještě odvrátila Skowronská, druhý se už stal kořistí hráček Prostějova.