Pardubice doma koncertovaly, Prostějov vyhrál v Opavě

Basketbalisté Pardubic si připravili pro fanoušky ve 20. kola Kooperativa NBL překvapení. Utkání v ČEZ Aréně bylo spojené s koncertem Komorní filharmonie Pardubice. Po koncertu vážné hudby se předvedli i hráči Pardubic, kteří udolali USK Praha 88:84 po prodloužení. V duelu ze špičky tabulky vyhrál Prostějov nečekaně jasně 81:67 v Opavě.

V zápase třetího s pátým týmem tabulky se více dařilo Prostějovu, i když v prvním poločase neudržel dvouciferný náskok a vrátil domácí do hry. Jenže šňůrou 13:3 ve třetí čtvrtině hosté zápas zlomili a v posledním období nepustili Slezany na blíže než sedm bodů. Hned čtyři hráči hostí nastříleli dvouciferný počet bodů. Vedl je Jan Tomanec, jenž k 25 bodům přidal devět doskoků. Domácím se nedařilo při střelbě za tři body a nikdo za ně nedal více než 13 bodů.

Děčín potvrdil dobré výkony z poslední doby i proti Ústí nad Labem. Hned první čtvrtinu ovládli svěřenci trenéra Budínského 30:15 a po lehkém polevení ve druhém období zapnuli znovu naplno a v závěru nebylo o co hrát. Domácí vedli až o 25 bodů, svého soupeře zasypali 12 trojkami a nedělali zbytečné chyby (pouze 5 ztrát).

Jindřichův Hradec rozhodl o svém vítězství nad posledním Brnem také už v prvním poločase. Brňanům se extrémně nedařilo střelecky, za první poločas dali jen 27 bodů, inkasovali 54 a v druhé půli už se prakticky řešil jen rozdíl ve skóre. Hosté trefili jen téměř třetinu svých pokusů z pole a k dobře hrajícímu Krakovičovi se nikdo nepřidal.

Pardubice si v první půli vybudovaly mírný náskok, který udržovaly celý první poločas. Ve třetí čtvrtině se dokonce ještě zlepšily a vedly až o 13 bodů, ale vysokoškoláci se nevzdali a bod po bodu ukrajovali. Čtyři minuty před koncem se dokonce po trojce Feštra ujali vedení a rozhodovala koncovka.

V ní 47 vteřin před koncem srovnal jednou šestkou Feštr na 78:78 a další body už nepadly. V prodloužení vysokoškoláci dali pouhých šest bodů a Pardubice urvaly výhru díky trestným hodům v závěru.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 20. kolo:
Svitavy - Kolín 94:64 (28:17, 51:26, 69:41)
Nejvíce bodů: Šotnar 24, Abercrombie 23, Votroubek 21 - Machač 13, Chán a Horák po 11, Faifr 10.
Děčín - Ústí nad Labem 90:72 (30:15, 46:36, 69:51)
Nejvíce bodů: Tucker 18, Vyoral 14, Landa a Kroutil 10 - Vette 17, Barber 16, Rahon 12. Fauly: 23:17. Trestné hody: 13/8 - 19/14. Trojky: 12:6. Doskoky: 42:36.
Jindřichův Hradec - Brno 91:67 (31:14, 54:27, 67:45)
Nejvíce bodů: Melski 16, Robinson 14, Autrey a Vošlajer po 13, Zuzák a White po 10 - Krakovič 29, Prášil 15, Semerád 9. Fauly: 27:22. Trestné hody: 20/17 - 26/19. Trojky: 8:2. Doskoky: 36:27.
Opava - Prostějov 67:81 (15:18, 34:40, 48:61)
Nejvíce bodů: Dokoupil a Gniadek po 13, Blažek 11 - Tomanec 25, Talley 17, Slezák 12, Šteffel 10. Fauly: 24:25. Trestné hody: 21/18 - 20/17. Trojky: 5:8. Doskoky: 31:40.
Pardubice - USK Praha 88:84 (27:23, 49:42, 65:59, 78:78)
Nejvíce bodů: Pandula 24, Bohačík 20, Sanders 12 - Feštr 23, Křivánek 18, Michal Mareš 11. Fauly: 24:27. Trestné hody: 31/20 - 24/18. Trojky: 6:8. Doskoky: 43:38.