San Antonio - Memphis 116:117 PPMemphis po třetím prodloužení udolal šampióny NBA

Basketbalisté Memphisu vybojovali po třetím prodloužení vítězství na palubovce úřadujících šampiónů NBA San Antonia 117:116. V hale Spurs uspěli po třech a půl letech a předchozích deseti porážkách.

V úterý Grizzlies přehráli nejlepší tým ligy Golden State a o den později si vyšlápli i na San Antonio. Od začátku využívali absence zraněných opor Tonyho Parkera a Kawhiho Leonarda a v prvním poločase si vypracovali náskok až 23 bodů.

San Antonio ale výborně střílelo za tři body (s úspěšností 49 procent), skóre postupně srovnalo a v základní hrací době i na konci prvního a třetího prodloužení mělo k vítězství blíže. Memphis měl však zachránce Marca Gasola, jenž proměnil klíčové koše a zápas dohrál s 26 body. Zach Randolph jich nasbíral 21 a přidal stejný počet doskoků.

"Je to pro nás velká výhra, protože nás pořád porážejí. Vědí jak na nás. Naposledy jsme tu vyhráli v play off před několika lety, to už je pěkně dlouho. Hodně jsme si teď zvedli sebevědomí," řekl Randolph.

Další velké drama středečního programu se odehrálo v Denveru. Hráči Houstonu přežili vyrovnávací trojku Aarona Afflala v poslední sekundě základní hrací doby a hlavně díky Jamesi Hardenovi zvítězili v prodloužení 115:111. Harden nastřílel 41 bodů včetně osmi v prodloužení.

Atlanta téměř identicky vrátila Clevelandu měsíc starý výprask 127:94, když dovolila Cavaliers nastřílet pouze o čtyři body více a uštědřila jednomu z favoritů na titul nejtěžší porážku v sezoně. "Bylo to ostudné, jak jsme dnes hráli. Omlouvám se všem fanouškům, kteří na utkání přišli. Byl to od nás hodně špatný výkon," uvedl trenér domácích David Blatt.

Nemocný Dwayne Wade nastřílel 42 bodů, ale ani to nestačilo Miami na výhru proti Utahu (87:105). Utah vyhrál v posledních 14 zápasech jen dvakrát, ale zdolal oba poslední finalisty NBA.