Golden State - Oklahoma City 114:109Oklahomě se zranil Durant a nestačila na lídra NBA

New York

Basketbalisté Golden State utnuli ve čtvrtečním utkání NBA sedmizápasovou vítěznou sérii Oklahomy, kterou doma porazili 114:109. V dresu hostů se mimořádně dařilo Kevinu Durantovi, jenž stihl dát 30 bodů za 18 minut, jenže těsně před koncem prvního poločasu si zvrtnul kotník a zápas pro něj skončil. Jeho spoluhráč Russell Westbrook nastřílel 33 bodů, ale proměnil jen 11 z 30 pokusů z pole.

Kevin Durant (35) z Oklahomy poté, co v utkání s Golden State utrpěl zranění kotníku.

Golden State vedl s 34 body a devíti asistencemi Stephen Curry. Warriors si připsali 22. výhru z 25 zápasů a vévodí celé NBA.

Chicago i bez Derricka Rose porazilo New York 103:97. Hvězdou utkání byl Jimmy Butler, jenž k výhře přispěl 35 body, což je jeho nový osobní rekord. Za Knicks, kterým chyběl Carmelo Anthony, nastřílel 23 bodů Tim Hardaway Jr.

"Díky Bohu za Jimmyho Butlera. Více se k němu nedá dodat," rozplýval se po utkání nad výkonem svého svěřence trenér Bulls Tim Thibodeau.

Anthony Davis pomohl 30 body, 14 doskoky a pěti bloky New Orleans k výhře nad Houstonem 99:90. Rockets nestačilo 21 bodů Jamese Hardena.

Milwaukee udolalo Sacramento 108:107. Za poražené po třech týdnech nastoupil DeMarcus Cousins, jenž se zotavil z virové meningitidy. Nasbíral 27 bodů a 11 doskoků, ale v poslední vteřině zápasu neproměnil střelu, kterou mohl otočit skóre.