Děčín zdolal i Jindřichův Hradec a dál stíhá Nymburk

Basketbalisté Děčína začali druhou polovinu sezony Kooperativa NBL výhrou nad Lions Jindřichův Hradec 86:83 a upevnili si druhé místo v tabulce. Také v dalších utkáních 23. kola se dařilo domácím týmům - Prostějov si poradil s USK, Pardubice s Ostravou a Opava s Kolínem.

V souboji mužstev s nejlepší aktuální formou v lize přerušili Válečníci z Děčína třízápasovou vítěznou šňůru Jindřichova Hradce a sami vyhráli popáté v řadě. Už první vzájemný duel v sezoně byl velmi vyrovnaný a Děčín zvítězil až v koncovce, a ani tentokrát nebylo jasné až do závěrečných sekund zápasu, kdo si odveze výhru.

Lions v úvodu rozstříleli Děčín 27 body a vedli i dvouciferným rozdílem, ale druhá a třetí čtvrtina jasně patřila favoritovi. Před poslední desetiminutovkou nic nenasvědčovalo tomu, že by hosté mohli ještě zvítězit.

V 35. minutě to bylo po koši skvěle hrajícího Tuckera o 18 bodů, ale pak přišel velký obrat. Dvě a půl minuty před koncem už White snížil na rozdíl pěti bodů a v závěru to bylo po trojce Autreyho dokonce o dva, ale blíže se Lions už nedostali. Druhý tým tabulky dotáhl k výhře hlavně James Tucker, jenž nastřílel 32 bodů včetně osmi trojek a přidal i osm doskočených míčů.

Pardubice stále bojují se zraněními, ale proti Ostravě se jim letos daří a porazily ji tak i ve třetím vzájemném utkání. Beksa sice ovládla vstup do utkání, ale druhá čtvrtina domácím vůbec nevyšla a Nová huť si do přestávky nesla čtyřbodový náskok. Druhý poločas ale už jednoznačně patřil Pardubicím, které třetí i čtvrtou čtvrtinu vyhráli o deset bodů a v závěru nebylo co řešit. Domácím pomohlo k výhře také čtrnáct útočných doskoků.

Mladému týmu USK se sice letos příliš nedaří, ale s favorizovaným Prostějovem letos sehráli vysokoškoláci dvě vyrovnaná utkání a doma Orly dokonce porazili. Poslední předvánoční zápas ale USK vůbec nevyšel. Už v první čtvrtině vůbec nestačili, první body v zápase zaznamenali až po čtyřech minutách, a když v šesté minutě zápasu zvýšil Pavel Slezák na 21:2, bylo prakticky rozhodnuto. Pražané zápas nevzdali a bojovali, ale od konce první čtvrtiny se pouze třikrát dostali pod rozdíl dvaceti bodů a domácí v poklidu dovedli zápas do vítězného konce.

Opava porazila Kolín i ve třetím letošním vzájemném zápase, když Slezané na domácí palubovce zvítězili 85:74. Středočechům vyšla velmi dobře první čtvrtina, ale v té druhé povolili Opavě nastřílet 29 bodů a získat si před přestávkou sedmibodové vedení. V úvodu posledního období snížili hosté na rozdíl pěti bodů, ale pak přišlo 11 bodů v řadě domácích a vítěz byl jasný. Kolín velmi dobře doskakoval, čímž částečně vyrovnal 26 ztrát a dlouho se držel v zápase, ale v poslední čtvrtině už nestačil.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 23. kolo:
Prostějov - USK Praha 87:58 (30:10, 50:28, 69:43)
Nejvíce bodů: Marko 13, Tomanec 12, Slezák 11, Mrviš a Nečas po 10 - Mareš Michal a Peterka po 11, Šafarčík 10. Fauly: 19:28. Trestné hody: 26/21 - 12/9. Trojky: 8:5. Doskoky: 24:30.
Děčín - Jindřichův Hradec 86:83 (20:27, 39:37, 61:50)
Nejvíce bodů: Tucker 32, Vyoral 16, Bažant 13 - Robinson 21, Vošlajer 13, Zuzák 11, White a Melski po 10. Fauly: 20:26. Trestné hody: 23/15 - 11/7. Trojky: 13:10. Doskoky: 43:28.
Opava - Kolín 85:74 (17:22, 46:39, 63:58)
Nejvíce bodů: Blažek 25, Šiřina 16, Cvek, Gniadek a Kramný po 8 - Ličartovský 19, Field 15, Chán 11, Machač a Bryant po 10. Fauly: 20:22. Trestné hody: 27/21 - 12/9. Trojky: 8:7. Doskoky: 21:31.
Pardubice - Ostrava 89:73 (21:16, 38:42, 60:54)
Nejvíce bodů: Wall 23, Pandula 18, Škranc 11 - Dougherty 16, Muirhead 14, Beaumont 13, Zbránek 11, Číž 10. Fauly: 17:22. Trestné hody: 16/13 - 10/10. Trojky: 8:7. Doskoky: 37:29.