Chicago - New Orleans 107:100Chicago oslavilo v NBA proti New Orleans šestou výhru v řadě

New York

Basketbalisté Chicaga Bulls zdolali v NBA New Orleans 107:100 a svou vítěznou sérii, aktuálně nejdelší ze všech týmů v lize, tak prodloužili už na šest zápasů. Na čtvrtém místě tabulky Východní konference ztrácí pouhá dvě utkání na první Toronto.

Basketbalista Chicaga Jimmy Butler (zcela vpravo) slaví se spoluhráči koš proti týmu New Orleans.

Bulls předvedli na domácí palubovce velmi dobrý výkon a díky výborné obraně a také 33 bodům Jimmyho Butlera měli zápas téměř po celý druhý poločas pod kontrolou. "Podařilo se nám dát docela dost jednoduchých košů. Dobře jsme doskakovali a vyráželi do rychlých protiútoků. Když hrajeme takhle soustředěně, je velmi složité nás porazit," pochválil tým Butler.

Hvězdný rozehrávač Derrick Rose přidal za Chicago 19 bodů a Bulls přečkali další skvělý výkon Anthonyho Davise, který 29 body, jedenácti doskoky a šesti bloky potěšil fanoušky ve městě, kde prožil dětství a navštěvoval střední školu. Pelicans měli v nohách těžký zápas se San Antoniem a bylo to na nich vidět, když ztratili 15 míčů a nestačili ani v doskakování.

Toronto předvedlo v Los Angeles výborný týmový výkon, vydařenou poslední čtvrtinou zdolali Clippers 110:98 a udrželi první místo ve Východní konferenci. Kyle Lowry byl nejlepším střelcem Raptors s 25 body, 18 ze 30 bodů Toronta v poslední čtvrtce ale nastříleli hráči z lavičky. Zápas byl ještě jedenáct minut před koncem vyrovnaný, ale pak si odešel odpočinout Blake Griffin a hostující rozehrávač Greivis Vasquez osmi body v řadě utkání zlomil.

Griffin zaznamenal 22 bodů a střelec J.J. Redick se dostal na 23 bodů, vůbec se ale nedařilo Chrisi Paulovi, který zůstal na 10 bodech a osmi asistencích. "Pokaždé, když hrajete proti týmu, co měl čtyřdenní odpočinek, tak je to těžké. Oni vypadali v druhé půli, že mají ještě hodně sil a přeběhali nás," řekl po utkání Griffin.

Gasol zaznamenal double-double

Marc Gasol zaznamenal další double-double za 22 bodů a 10 doskoků a Memphis přerušil šňůru čtyř porážek za sebou výhrou 103:95 v Miami. Grizzlies v zápase ani jednou neprohrávali, ale utkání nebylo zdaleka jednoznačné. Hosté si sice vypracovali šestnáctibodové poločasové vedení, ale Heat měli v druhé půli celkem jedenáctkrát šanci jít do vedení a ani jednou ji nevyužili. Mike Conley vedl hosty s 24 body, ale nejlepším střelcem celého utkání byl domácí Dwyane Wade, jenž zaznamenal 25 bodů.

Zpátky na vítězné vlně jsou také hráči Golden State. Nejlepší tým ligy po dvou porážkách v řadě jasně přejel Minnesotu 110:97, přičemž o jejich výhře nebylo pochyb od úvodní čtvrtiny. Stephen Curry nasázel 25 bodů, jeho parťák Klay Thompson dal 21 bodů a Warriors v závěru utkání mohli šetřit opory. Vítězové znovu hráli kvůli zraněním bez klasického pivota, ale hostům chyběla hned trojice hráčů ze základní pětky Rubio, Pekovič a Martin.

New York Knicks byli blízko přerušení série porážek, ale nakonec padli v Sacramentu v prodloužení 129:135 a prohráli posedmé v řadě a posedmnácté z posledních osmnácti duelů. Knicks měli k dispozici jenom devět hráčů a v úvodu prohrávali až o 15 bodů, ale heroický výkon Carmela Anthonyho je vrátil do zápasu.

Anthony nastřílel 36 bodů, přidal 11 doskoků a v koncovce ubránil Rudyho Gaye a pomohl dostat duel do prodloužení. Jenže Kings měli DaMarcuse Cousinse. Ten dal celkem 39 bodů, z toho devět v prodloužení, a doskočil 11 míčů.

4.Utah30102033,3
5.Minnesota2952417,2