Houston - Washington 103:104Basketbalisté Washingtonu dobyli palubovku Houstonu

Basketbalisté Washingtonu zvítězili v duelu předních týmů jednotlivých konferencí na palubovce Houstonu 104:103. Wizards se tím udrželi na třetím místě Východní konference před Chicagem, které podobně těsně dobylo hřiště Indiany 92:90.

Basketbalista Washingtonu Bradley Beal (č. 3) přispěl 33 body k vítězství Wizards na palubovce Houstonu.

Houston i Washington měly před zápasem totožnou bilanci 21 výher proti osmi porážkám. Hosté mířili k poměrně jistému vítězství, ale ztratili osmnáctibodový náskok ze třetí čtvrtiny. Koncovku však zvládli a připsali si třetí triumf na hřišti soupeře v řadě. Bradley Beal se o to zasloužil 33 body včetně šesti proměněných trestných hodů v posledních dvou minutách, v domácím dresu se rovněž na 33 bodů dostal James Harden.

Wizards, za které ještě v minulé sezóně hrál Jan Veselý, mají po 30 zápasech na kontě 22 vítězství, což je vyrovnaný klubový rekord. Takto úspěšní byli naposledy v sezoně 1974-75. "Vyhrávat v téhle lize je těžké. Byly tam věci které můžeme zlepšit, a poučíme se z nich. Ale nebylo to špatné vítězství," konstatoval trenér Randy Wittman.

Bulls přišli v Indianapolisu dokonce o náskok 21 bodů, ale nakonec vítězství také uhájili. Definitivně hosty k výhře posunula trojka Jimmyho Butlera minutu a devět sekund před koncem utkání. Butler byl s 27 body nejlepším střelcem. "Dostali jsme lekci, že nesmíme přestat hrát. V téhle lize není žádný náskok dostatečně vysoký," řekl trenér Chicaga Tim Thibodeau.

I hráči Milwaukee proti Charlotte přišli o vedení o 21 bodů, ale Brandon Knight vybojoval prodloužení a po něm se Bucks mohli radovat z výhry 104:98. Dramatický průběh mělo také floridské derby, v němž Orlando zvítězilo na hřišti Miami 102:101. Domácí Dwyane Wade v poslední čtvrtině nastřílel 15 ze svých 25 bodů, ale minul potenciálně vítěznou střelu v poslední vteřině.

4.Utah31102132,3
5.Minnesota2952417,2