Denver - LA Lakers 103:111Odpočinutý Bryant skvělým výkonem dovedl Lakers k výhře

New York

Kobe Bryant si v úterním utkání NBA připsal 21. triple double v kariéře za 23 bodů, 11 asistencí a 11 doskoků a dovedl basketbalisty Los Angeles Lakers k vítězství na hřišti Denveru 111:103. Šestatřicetiletý Bryant je druhým nejstarším aktivním hráčem, který triple double předvedl.

Kobe Bryant z LA Lakers v utkání s Denverem.

Pětinásobný šampión NBA přes Vánoce vynechal tři zápasy kvůli únavě a zdá se, že se mu odpočinek vyplatil. Ve svém druhém utkání po návratu do sestavy sice měl devět ztrát, ale jinak hrál velmi efektivně.

"Vím přesně, kam se chci dostat. Nacházím si svá místa. Nesnažím se soupeře přehrát rychlostí, ale dostanu si je zády ke koši tam, kam potřebuju a hraju přes ně. Prostě starý styl Oscara Robertsona," řekl po zápase Bryant.

Memphis porazil podruhé během dvou týdnů obhájce titulu San Antonio. K vítězství 95:87 dovedl Grizzlies rozehrávač Mike Conley, jemuž k 30 bodům stačilo 13 pokusů z pole. Marc Gasol přidal 17 bodů. Za Spurs nastříleli po 18 bodech Cory Joseph a Marco Belinelli.

Druhý nejlepší tým soutěže Portland v dramatickém utkání na svém hřišti přehrál Toronto 102:97 po prodloužení. Domácí Blazers smazali v poslední čtvrtině třináctibodové manko, ale Amir Johnson vybojoval prodloužení. V něm měl navrch Portland a jako první tým v sezoně si připsal 26. vítězství. K němu přispěl Damian Lillard 26 body a devíti asistencemi, LaMarcus Aldridge přidal 23 bodů a 13 doskoků.

LeBron James, který v úterý slavil 30. narozeniny, nenastoupil kvůli potížím s kolenem do utkání v Atlantě a Cleveland prohrál 101:109. Hawks vyhráli poosmé z posledních deseti zápasů a upevnili si druhé místo ve Východní konferenci. Na výhře se 26 body podílel Paul Millsap, 23 bodů a 11 asistencí přidal Jeff Teague. Cavaliers nestačilo 35 bodů Kyrieho Irvinga. Utkáním se protrápil Kevin Love, jenž proměnil jediný z osmi pokusů z pole a zůstal na sedmi bodech.

Podobně tragický večer z hlediska střelby zažil chicagský Derrick Rose, který trefil dva z 15 pokusů z pole a zastavil se na čtyřech bodech. Bulls podlehli Brooklynu 82:96 a skončila jejich sedmizápasová vítězná série. Hvězdou utkání byl pivot Brooke Lopez, jenž přispěl k výhře Nets 29 body.

Skvělý zápas prožil náhradník Detroitu Jodie Meeks, který proměnil devět trojek a 34 body pomohl Pistons k vítězství nad Orlandem 109:86.