Boston - Dallas 101:119Rozehrávač Rondo v NBA zářil při návratu do Bostonu

Boston

Dlouholetá opora basketbalistů Celtics Rajon Rondo se po nedávné výměně do Dallasu zatím výkonnostně hledá, ale první zápas při návratu do Bostonu se mu vydařil. Ostře sledovaný rozehrávač pomohl Dallasu k vítězství 119:101 nad bývalými spoluhráči 29 body, přičemž jen v první čtvrtině jich dal patnáct.

Nová posila Dallasu Mavericks Rajon Rondo (vpravo) je oslavován spoluhráči po úspěšném trojkovém pokusu na palubovce svého bývalého zaměstnavatele Bostonu.

Ronda přivítala zaplněná hala dlouhým potleskem a on svůj někdejší tým od začátku nešetřil. Po jeho přesné střelbě v úvodní čtvrtině Dallas odskočil o 14 bodů a na konci Rondo překonal pověst podprůměrného střelce z dálky, protože dal trojek pět a výrazně si zlepšil osobní rekord v NBA.

"Byl to hodně zvláštní den. Jsem hodně emocionálně, psychicky i fyzicky unavený, ale jsem moc rád, že to je za mnou," řekl Rondo, jenž přidal i šest asistencí a pět doskoků. Ke čtvrté výhře Mavericks za sebou přispěli i Monta Ellis 22 body a Dirk Nowitzki 17 body.

V Oklahomě City podobně zazářil Kevin Duran. I když hrál teprve druhý zápas po zranění kotníku, skvěle střílel z pole a 34 body pomohl k výhře nad Washingtonem 109:102. V Charlotte uspěl Cleveland (91:87) i bez zraněného LeBrona Jamese zejména zásluhou Kevina Lovea s Kyriem Irvingem, jenž dali dohromady 50 bodů.

V souboji vedoucích týmů obou konferencí zdolali basketbalisté Golden State jasně Toronto 125:106. Warriors začali zápas ostrostřelbou z dlouhé vzdálenosti a ujali se vedení, ale Raptors se udrželi v kontaktu a v poločase ztráceli jen pět bodů. Jenže druhou půli otevřeli domácí šňůrou 23:5 a bylo rozhodnuto.

Ve vítězné sestavě si Stephen Curry zapsal 32 bodů a 12 asistencí, Klay Thompson dal bodů 20 a Draymond Green se dočkal prvního triple-doublu v kariéře za 16 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků. Golden State si vylepšili domácí bilanci na 13-1, celkovou na 26 výher a pět porážek a dál vládnou celé lize. Naopak Raptors první příčku ve Východní konferenci přepustili Atlantě, která vyhrála v Utahu 98:92.

4.Utah33112233,3
5.Minnesota3152616,1