Rubriky:

Míčové sporty

I na druhém místě máme rezervy, tvrdí trenér děčínských basketbalistů Budínský

4. ledna 2015 22:48 - Děčín

Domácí basketbalové lize vládne suverénní tým Nymburka, několik dalších celků v Kooperativa NBL ale bojuje o prestižní místa v horních patrech tabulky. A v současné době patří pomyslné stříbro severočeskému klubu z Děčína, který nechává za sebou i neméně ambiciózní soupeře z Pardubic, Prostějova a Opavy. Děčínský trenér Pavel Budínský je znám svou precizností a navzdory velkému počtu vítězství si spíše všímá rezerv a nedostatků svých svěřenců, což potvrdil i v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Josef Pešout, Sport.cz

Děčínští basketbalisté splnili roli favorita v ligovém zápase s Ostravou (86:66). Takže jste naprosto spokojen?

Jen s výsledkem. Výkon nebyl takový, jak bych si představoval. Bohužel jej považuji za proměnlivý. První čtyři minuty jsme po hloupých chybách nedokázali dát koš, ale Ostrava toho nevyužila. Pak jsme se z nervozity trochu oklepali a dostali se do mírného vedení.

Momentálně se váš tým drží na skvělém druhém místě tabulky Kooperativa NBL. Přesto se zdá, že u svěřenců pořád nacházíte rezervy. V čem nejvíce?

Občas hráči nabývají dojmu, že po příznivém průběhu snadno vyhrají. Ale provází nás jev, o němž se bavíme dnes a denně. Tým podlehne uspokojení vinou herní nedisciplinovanosti. Někteří nejsou schopni vnímat a číst hru. Přitom se tím zabýváme od začátku sezóny. Kluci si myslí, že při relativně dostatečném náskoku budou předvádět exhibici - a nejsou koučovatelní. Z toho vzniká spousta rozpaků a divných nálad i na lavičce.

Jaká je tedy vaše představa?

Podstatou by měla být možnost, abychom využívali některé zápasy k vyzkoušení sestavy, v jaké nehrajeme tradičně. Nebo abychom nacvičili systém, jaký nám může pomoci v důležitých utkáních. Jsem k hráčům kritický, když si nedokážou vyhovět v útoku a každý hraje něco jiného.

S čím tedy půjdete do zbývajících kol základní části NBL?

Vstoupili jsme teprve do druhé poloviny sezóny. A chceme se ponaučit z minulých zápasů. Proto je pitváme a rozebíráme. Věřím, že se sjednotíme, co se týče herního projevu. Vidina uhájení druhého místa pro účast v play off by nás měla motivovat.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.