Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky IMOSu Brno posílí Jalčová, odchází Fontenetteová

5. ledna 2015 13:08 - Brno

Basketbalistky IMOSu Brno posílí ve druhé polovině sezóny slovenská rozehrávačka Ivana Jalčová, která se do týmu českých vicemistryň vrací po půlroce v tureckém Kayseri Kaski. Naopak už po několika týdnech ukončila působení v brněnském týmu Američanka Ashley Fontenetteová, které manažer zajistil angažmá v Neapoli.

 

Igor Zehl, ČTK

Jalčová byla v Kayseri jednou ze šesti zahraničních hráček. Nastupovala pouze v zápasech Evropské ligy, v turecké lize nedostala vzhledem k omezenému počtu cizinek vůbec prostor.

"Moje herní vytížení bylo velice malé. Na konci roku vedení klubu získalo na rozehrávku Američanku Whalenovou, takže bych už zřejmě vůbec nehrála. Proto jsem se rozhodla akceptovat brněnskou nabídku k návratu," uvedla Jalčová na dnešní tiskové konferenci.

Jednatřicetiletá Slovenka je bývalou kapitánkou Košic, s nimiž získala osm titulů. V minulosti hrála také v Gdyni, Schiu a Spišské Nové Vsi.

Nečekaný odchod Fontenetteová trenéra Jana Bobrovského roztrpčil. "Jedná se o příklad bezostyšného chování agentů. U nás se po čtyřměsíční přestávce dostala herně i fyzicky do kondice a následně jsme se dozvěděli, že už při příchodu do našeho klubu měla uzavřenou smlouvu v Itálii," zlobil se Bobrovský. Fontenetteová odehrála za Brno v Evropské lize čtyři utkání s průměrem 11,5 bodu na zápas.

ČTK

ČT sport Nový Zéland - JAR konec
20190921T11:45:00+0200
Nový Zéland vs. JAR
Nový Zéland vs. JAR
Nový Zéland
JAR
ČT sport Irsko - Skotsko zítra 09:45
20190922T09:45:00+0200
Irsko vs. Skotsko
Irsko vs. Skotsko
Irsko
Skotsko

Časová osa: Míčové sporty

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.