Karlovarští volejbalisté poprvé v extralize nebodovali

Karlovy Vary

Volejbalisté Karlovarska poprvé v extralize nebodovali. V utkání 12. kola doma nováček nejvyšší soutěže podlehl Benátkám nad Jizerou 1:3, dál mu však patří druhá příčka. Benátky se po čtvrté výhře za sebou posunuly na čtvrté místo.

Karlovarsko neuspělo ani v předchozím zápasu, v půli prosince si však z Odolena Vody přivezlo alespoň bod za pětisetovou prohru. Dnes po těsné porážce 25:27 v úvodní sadě uhrál západočeský tým v druhém setu pouhých 13 bodů a vzchopil se pak jen na chvíli.

Benátky směřovaly k nečekanému vítězství, ale domácí hráči odvrátili dva mečboly a při třetím uťal hostům radost rozhodčí, který odpískal technickou chybu libera. Penčev však následně poslal podání za koncovou čáru.

"Byl to nervózní závěr, já to (situaci při třetím mečbolu) viděl jinak, rozhodčí to viděli taky jinak. Ale myslím, že byli jsme lepším týmem," řekl České televizi trenér vítězů Miroslav Malán. "Benátky nás přehrály bojovností," uznal domácí kouč Petr Brom.