Prostějov v duelu o třetí místo vyhrál v Pardubicích o patnáct bodů

Přímý souboj o třetí místo v tabulce basketbalové ligy mužů vyhrál Prostějov na palubovce Pardubic překvapivě jednoznačně 98:83. Oba týmy vstupovaly do zápasu se shodnou bilancí, ale na hřišti to znát nebylo. Hanáci vedli v sedmé minutě už 21:4. Pardubice v závěrečné čtvrtině sice snížily manko na sedm bodů, ale úřadující vicemistr si druhou výhru ve třetím vzájemném utkání v sezoně pohlídal.

"Rozhodla úvodní čtvrtina, kdy nám nefungovala obrana. Dovolili jsme jim jednoduché nájezdy do vnitřního prostoru. Buď po jednoduchých ztrátách, nebo v momentu, když zahráli nějakou kombinaci, tak naše obrana na koncové čáře nebyla vůbec žádná," uvedl trenér Pardubic Dušan Bohunický, jehož tým prohrál i druhý zápas v novém roce. Naopak Prostějov uspěl popáté za sebou.

Pardubicím nebyl nic platný ani výborný výkon Panduly, jenž byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu a navíc přidal sedm doskoků a šest asistencí.

Oběma týmům odskočil ještě více v tabulce druhý Děčín, který porazil Svitavy 86:63. Favorit sice po první čtvrtině o bod prohrával, ale nakonec vyhrál bez potíží i třetí vzájemný zápas v ročníku. Severočeši, kterým chyběl zraněný Stria, jasně předčili soupeře na doskoku (45:23).

Opava prohrála s Brnem

Překvapivou porážku utrpěla po sérii čtyř vítězství Opava. Pátý tým tabulky nestačil na poslední Brno, na jehož palubovce podlehl 78:82. "Nabyli jsme dojmu, že poté, co jsme zvládli vánoční pauzu i Silvestra, tak uspějeme i v Brně. Náš profesorský výkon neměl šanci na úspěch. Vyhrát jsme si nezasloužili," uvedl trenér Petr Czudek na klubovém webu. "Náš výkon nebyl hodný týmu, který se rve o první čtyřku. Pokud se budeme takovouto hrou prezentovat proti Jindřichovu Hradci, nemáme šanci," dodal.

Nejvyrovnanější zápas dnes sehrály USK Praha s Kolínem, který na Folimance podlehl 66:69. Vysokoškoláci tak s desátým týmem tabulky srovnali bilanci.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 26. kolo:
Ostrava - Ústí nad Labem 67:60 (14:19, 30:35, 47:52)
Nejvíce bodů: Rohde 25, Dougherty 14, Muirhead 13 - Vette 15, Crowder 11, Alič a Žampach po 9. Fauly: 18:18. Trestné hody: 15/9 - 14/9. Trojky: 2:7. Doskoky: 40:32.
Děčín - Svitavy 86:63 (20:21, 43:33, 69:48)
Nejvíce bodů: Jelínek 19, Bosák 15, Kroutil 9 - Macela 13, Šotnar 13, Teplý a Votroubek po 11, Abercrombie 10. Fauly: 18:18. Trestné hody: 13/9 - 15/9. Trojky: 5:8. Doskoky: 45:23.
Pardubice - Prostějov 83:98 (11:25, 42:54, 66:74)
Nejvíce bodů: Pandula 25, Šoula 19, Sanders 15, Wall 11 - Marko 21, Talley 17, Tomanec 16, Slezák 13, Mrviš 11, Nečas 10. Fauly: 21:21. Trestné hody: 20/14 - 18/15. Trojky: 7:9. Doskoky: 31:29.
USK Praha - Kolín 69:66 (21:17, 37:27, 58:46)
Nejvíce bodů: Michal Mareš 21, Nikolič 19, Feštr 9 - Chán 25, Bryant 20, Vocetka 12. Fauly: 22:24. Trestné hody: 22/14 - 18/16. Trojky: 7:6. Doskoky: 33:24.
Brno - Opava 82:78 (19:13, 42:31, 60:50)
Nejvíce bodů: Krakovič 17, Šmíd 15, Marič 14, Šiška 12, Zachrla 10 - Šiřina 19, Blažek 17, Dokoupil 12, Klečka 11. Fauly: 24:25. Trestné hody: 22/18 - 23/15. Trojky: 6:7. Doskoky: 32:24.