Atlanta - Washington 120:89Atlanta smetla i Washington a vyhrála v NBA poosmé za sebou

New York

Úspěšnou sérii basketbalistů Atlanty v NBA nepřerušil ani Washington. Hawks v neděli v souboji nejlepších týmů Východní konference zvítězili 120:89 a připsali si osmou výhru za sebou.

Basketbalista Washingtonu Wizards Paul Pierce (34) krvácí z nosu v utkání s Atlantou Hawks.

Atlanta ani jednou neprohrávala a poslední čtvrtinu ovládla jednoznačně 33:12. K vítězství si pomohla i 16 trojkami. Wizards potvrdili, že se jim v Atlantě nedaří - od roku 2008 zde vyhráli jediný z 13 zápasů.

"V této sezóně jsme asi nesehráli lepší zápas. Kromě šesti minut ve druhé čtvrtině to byl náš nejlepší výkon," pochvaloval si Kyle Korver, jenž byl s 19 body nejlepším střelcem Hawks.

Do dvouciferných čísel se dostalo ještě dalších sedm domácích hráčů. Za hosty dal 15 bodů John Wall.

Portland má třicátou výhru

Portland si jako první tým v sezóně připsal 30. vítězství. K výhře 106:94 na hřišti Los Angeles Lakers ho dovedl Damian Lillard, který v poslední čtvrtině nastřílel 17 ze svých 34 bodů. Domácí opět nastoupili bez odpočívajícího Kobeho Bryanta, jenž vynechal šest z posledních 11 utkání.

Memphis zvítězil nad Phoenixem 122:110 až po druhém prodloužení, které Grizzlies ovládli poměrem 14:2. Zvláštní večer prožil Marc Gasol, který v normální hrací době a prvním prodloužení proměnil jen dva z 10 pokusů z pole. Druhou nastavenou pětiminutovku ale načal sedmi body v řadě a měl velký podíl na výhře. Grizzlies jinak vedl Zach Randolph s 27 body a 17 doskoky.

Miami trochu překvapivě dobylo palubovku Los Angeles Clippers 104:90. Domácí přitom vedli na začátku zápasu 19:6, ale v poločase už měli hosté k dobru devět bodů. Chris Bosh přispěl k výhře 34 body. Skvělý výkon předvedl nováček Hassan Whiteside, jenž si zlepšil osobní rekordy na 23 bodů a 16 doskoků. Clippers nestačilo 26 bodů Blakea Griffina.

Popáté v řadě neuspěl Cleveland. Bez zraněného LeBrona James prohráli Cavaliers v Sacramentu 84:103. Kings táhl DeMarcus Cousins s 26 body a 13 doskoky.