Rubriky:

Míčové sporty

Brněnské basketbalistky posílí další Američanka Salesová

25. srpna 2005 11:03 - BRNO

Devětadvacetiletá americká basketbalistka Nykesha Salesová z týmu Connecticut Sun podepsala ve čtvrtek v noci smlouvu na příští sezonu s Gambrinusem Brno. Tým českých mistryň a finalistek loňského ročníku Evropské ligy tak bude mít ve svém kádru dvě hvězdné hráčky ze zámořské WNBA.

Před Salesovou podepsala už v červnu smlouvu s brněnským klubem Delisha Miltonová z Washingtonu Mystics. Salesová měří 183 centimetrů a ve WNBA hraje šestým rokem. Čtyři sezony oblékala dres Orlanda, v Connecticutu působí od roku 2003. Do evropského týmu zamíří poprvé v kariéře.

"Od jejího příchodu si slibujeme posílení kádru tak, abychom mohli zaútočit na prvenství v Evropské lize, které nám v minulé sezoně těsně uniklo," řekl ČTK manažer Jiří Hamza. Vedle dvou amerických posil získalo Brno hned po uplynulé sezoně reprezentační pivotku Petru Kulichovou z Trutnova.

Salesová se šestkrát dostala do výběru All Star WNBA. Letos je zatím pátou nejlepší střelkyní soutěže s průměrem 15,6 bodu na utkání, šesté místo jí patří v získaných míčích a druhé v úspěšnosti střelby z dvoubodového území. Tým Connecticut vede Východní konferenci WNBA a má již jistý postup do play off. Jeho hlavními tahouny jsou právě Salesová a Taj McWilliamsová, která působila v Brně minulou sezonu.

"Při podpisu smlouvy jsem dala na doporučení McWilliamsové. Takže mám určitou představu o prostředí, které mě čeká. Hlavně mě láká hrát v týmu, který patří k nejlepším v Evropě," řekla Salesová po podpisu smlouvy.

Salesová nahradí v Brně v příští sezoně australskou rozehrávačku Alicii Potovou, která kvůli vážnému onemocnění matky přerušila na jednu sezonu s českým mistrem smlouvu a zůstane doma. "Jsme domluveni, že se Potová v příští sezoně vrátí a její smlouva se prodloužila o další rok na dvě následující sezony," poznamenal Hamza.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty