Zlín - Alexandrupolis 0:3Volejbalisté Zlína nezvládli s Alexandrupolisem koncovky setů

Volejbalisté Zlína prohráli v prvním osmifinále Vyzývacího poháru s řeckým celkem Ethnikos Alexandrupolis 0:3. Na hladké porážce se podepsaly zejména nezvládnuté koncovky druhého (24:26) a třetího setu (30:32). Odveta se v hale čtvrtého týmu řecké nejvyšší soutěže uskuteční ve středu 21. ledna.

"Odehráli jsme navzdory prohře dobré utkání," řekl zlínský trenér Roman Macek. "Soupeř vynikal zejména dobrými bloky. Bohužel jsme nezvládli koncovky druhého a třetího setu, ve kterém jsme nevyužili tři setboly ke zvratu," litoval Macek. Osmý celek české extraligy odvrátil čtyři mečboly, ale na pátý už nestačil.

Úvodní zápas osmifinále Vyzývacího poháru volejbalistů:
Fatra Zlín - Ethnikos Alexandrupolis 0:3 (-19, -24, -30)
Nejvíce bodů: Kolář 17, Uchytil 12, Vašíček 11 - Andrič 17, Cuk 13, Dalakuras 11. Rozhodčí: Tubylov (Rus.), Murylo (Est.). Čas: 86 min. Diváci: 500.