Volejbalisté Liberce nezaváhali v lize ani proti Brnu

Volejbalisté Dukly Liberec zahájili odvetnou část základní fáze extraligy vítězstvím 3:1 nad Brnem a stále drží neporazitelnost. Svěřenci Michala Nekoly nechali brněnskému týmu jen třetí set a naladili se na odvetu osmifinále Vyzývacího poháru proti Ravenně, kterou odehrají v Itálii ve středu.

Další pětisetovou bitvu se šťastným koncem během tří dnů odehrálo druhé Karlovarsko. Po postupu do semifinále Českého poháru přes silné České Budějovice v dnešním 14. ligovém kole prohrávalo s Příbramí 1:2 na sety, ale nakonec urvalo dva body po výsledku 15:13 v rozhodující sadě.

O tři body méně než karlovarský nováček, ale zápas k dobru, má obhájce titulu Jihostroj. Doma nedal šanci předposlednímu Havířovu, jehož osud předurčil hned v úvodu českobudějovický Filip Habr sérií bodů z podání. Reprezentační nahrávač servisem nasbíral 11 bodů a s celkovými 15 body předčil všechny své kolegy útočníky.

"Rozdíl byl v podání a na příjmu. Od toho se odvíjí útok na ztrátu, v tom jsme byli lepší. Hrajeme dobře, potřebujeme jen vyčistit náš projev od chyb, jinak se nám teď daří," řekl kouč Jan Svoboda, jehož tým ve středu čeká domácí loučení s Ligou mistrů proti Innsbrucku.

Roli favorita zvládly i Benátky nad Jizerou, byť ztratily v Ústí nad Labem nečekaně úvodní set, i Zlín proti Odoleně Vodě (3:0).