Chemik Police - Agel Prostějov 2:3Prostějov porazil po Rabitě dalšího favorita Polici

Štětín

Volejbalistky Prostějova vybojovaly vítězství 3:2 na půdě lídra skupiny polského Chemiku Police a obraly v Lize mistryň dalšího jasného favorita o body. V prosinci senzačně v domácí hale porazily Rabitu Baku (3:2), další dva body přivezly dnes z Polska. Nejenže by jim nemělo uniknout pokračování ve čtvrtfinále Poháru CEV, oživily i šanci na postup do play off Ligy mistryň.

Sehraný nováček elitní soutěže Chemik, který tvoří polské a srbské hráčky, si chtěl dnes definitivně pojistit překvapivé prvenství ve skupině, jenže jako vítězky vyšly z obrovské bitvy Hanačky. Přitom začátek utkání v hale ve Štětíně tomu vůbec nenapovídal.

První set Police suverénně získala 25:11, ale hostující hráčky pak podržel servis a po vydařené koncovce slovinské blokařky Borovinšekové, která dala tři body v řadě, se radovaly z vyrovnání. Pak zase zabral domácí tým. Ale svěřenkyně kouče Miroslava Čady nejenže udržely vysokou laťku, ale skvělým útokem rozhodly pro sebe čtvrtou sadu.

Body na konto Prostějova přidávala zejména kubánská univerzálka Simonová, jejíž útok ze zadní zóny Chemik stěží bránil. Do poloviny tie-breaku se zdálo, že druhý bod získá polský klub, ale Prostějov opět překvapil a získal další cenný skalp. Rozhodující set získal 15:12 a radoval se z jednoho z největších vítězství v krátké klubové historii. Simonová byla hvězdou zápasu s 32 body.

Z pěti skupin LM postoupí do play off 12 týmů, další čtyři spadnou do Poháru CEV. Ze čtvrtých míst tedy dva kluby, z nich Prostějov má nyní nejvíce bodů.