Veselý pomohl Fenerbahce 15 body k výhře nad Milánem

Český basketbalista Jan Veselý dotáhl Fenerbahce Istanbul k euroligové výhře 82:71 na hřišti Milána. Reprezentační pivot byl s 15 body nejlepším střelcem tureckého týmu, k tomu přidal osm doskoků a tři bloky. Především však byl klíčovou postavou Fenerbahce při závěrečném tlaku domácích. Istanbulský klub si připsal do tabulky skupiny F Evropské ligy druhé vítězství ze čtyř zápasů.

Jan Veselý v dresu Fenerbahce Istanbul.

Fenerbahce vedlo v poslední čtvrtině o deset, ale soupeř ještě zabojoval a tři a půl minuty před koncem snížil na 70:74. Nápor domácích ale utnul právě Veselý. Nejprve dal koš přes obránce, vzápětí donutil protihráče ke krokům dobrou obranou a z následného útoku smečí definitivně rozhodl.

"Jsme šťastný, protože to bylo velmi důležité vítězství. Radost mám z toho, jak k tomu přistoupil celý tým. Odvedli jsme dobrou práci," řekl Veselý v televizním rozhovoru. "Já jen odváděl svou práci a plnil úkoly, které jsme měl," dodal po druhém nejvydařenějším utkání v sezóně. Lepší statistiky měl jen v duelu s Barcelonou.