Atlanta - Minnesota 112:100Basketbalisté Atlanty a Golden State prodloužili vítězné série

New York

Basketbalisté Atlanty porazili v nedělním utkání NBA Minnesotu 112:100 a šestnáctou výhrou za sebou opět vylepšili klubový rekord. Podevatenácté v řadě na své palubovce zvítězil nejlepší tým zámořské soutěže Golden State, který přehrál Boston 114:111.

Basketbalista Atlanty Kyle Korver (vlevo) si plácá se spoluhráčem Alem Horfordem.

Celá základní pětka Atlanty se dostala do dvouciferných čísel. Nejlepším střelcem vedoucího týmu Východní konference byl Paul Millsap s 20 body. Hawks vyhráli potřicáté z posledních 32 utkání.

Klay Thompson navázal na svůj páteční výkon, kdy si zlepšil osobní rekord na 52 bodů. Tentokrát křídelní hráč Golden State nastřílel 31 bodů včetně dvou trestných hodů 4,6 sekundy před koncem, jimiž pojistil výhru nad Bostonem. Stephen Curry přispěl 22 body a 11 asistencemi. Warriors v této sezoně mají s týmy Východní konference stoprocentní bilanci 14:0.

Miami překvapivě zvítězilo na hřišti Chicaga 96:84. Hrdinou utkání byl Hassan Whiteside, jenž nasbíral netradiční triple double za 14 bodů, 13 asistencí a 12 bloků. Dwyane Wade přidal 26 bodů. Bulls vedl Derrick Rose s 19 body.

Šestou výhru v řadě si připsal Cleveland, který přehrál Oklahomu 108:98. Cavaliers k výhře pomohlo 16 trojek. LeBron James nastřílel 34 bodů. Oklahomě nestačilo 32 bodů Kevina Duranta. Russell Westbrook nasbíral 22 bodů a 11 asistencí, ale proměnil jen sedm z 26 pokusů z pole.

Denver podlehl Washingtonu 115:117 po prodloužení. Domácí přitom měli šanci na vítězství v normální hrací době, jenže Kenneth Faried neproměnil dva trestné hody 1,4 sekundy před sirénou. Na konci prodloužení zase promarnil šanci na vyrovnání Ty Lawson.

Osmou porážku za sebou utrpěli Los Angeles Lakers, kteří podlehli Houstonu 87:99. Hosty dovedl k vítězství 37 body nejlepší střelec soutěže James Harden, který přidal osm doskoků a pět asistencí.