Nymburk - Štrasburk 72:66Basketbalisté Nymburka první výhrou udrželi v Eurocupu naději

Basketbalisté Nymburku v osmifinálové skupině Evropského poháru porazili doma Štrasburk 72:66 a udrželi alespoň teoretickou šanci na postup. Protože před týdnem ve Francii prohráli o sedm bodů, mají horší vzájemné zápasy. První výhrou ve skupině a teprve druhou z posledních 15 mezistátních utkání si však minimálně zvedli sebevědomí.

Axel Toupane ze Štrasburku (vlevo) a Tomáš Pomikálek z Nymburku v utkání osmifinále Evropského poháru basketbalistů.

Nymburští potřebovali k udržení nadějí bezpodmínečně porazit francouzského vicemistra, ideálně o více než sedm bodů, protože právě o tolik podlehli na palubovce Štrasburku.

Do utkání ale vstoupili špatně. Nedařila se jim střelba a navíc nedokázali zastavovat hvězdy soupeře Diota, Dragičeviče a Traorého. Působili pomalým dojmem, a když navíc zahodili čtyři solidní šance zpod koše, byl náskok Štrasburku v jednu chvíli až dvanáctibodový.

Spoluhráče však nabudil trojkou v poslední vteřině čtvrtiny Pomikálek a od druhé části jakoby nastoupil na hřiště úplně vyměněný tým. Nymburk začal proměňovat střely, výrazně se zlepšil v obraně a brzy vyrovnal. Střelecky se dařilo hlavně Američanům Simmonsovi s Washingtonem. Hosté zaznamenali ve druhém období pouhých devět bodů a poločasové skóre bylo vyrovnané 32:32.

Třetí čtvrtina se nápadně podobala té druhé. Domácí pokračovali ve zlepšeném výkonu a hnáni solidní návštěvou v Tipsport Areně navyšovali rozdíl ve skóre až do dvouciferných čísel. Hostům postupně odcházela trojková střelba a náskok se držel nad potřebnými osmi body.

Poslední desetiminutovku odstartovali hosté přesnou střelou z dálky a dali jasně najevo, že budou bojovat nejenom o nižší prohru než o osm bodů, ale i o vítězství. Nymburští znovu zabrali a náskok navýšili až na 14 bodů, ale Štrasburk vedený hlavně Campbellem snížil. Středočeši si výhru pohlídali, ale nikoli potřebný náskok, když jim nevyšel ani závěrečný útok utkání.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina G, 4. kolo:
Nymburk - Štrasburk 72:66 (12:23, 32:32, 55:46)
Nejvíce bodů: Simmons 16, Burns 15, Washington 13 - Campbell 17, Leloup 8, Diot, Fofana a Dragičevič po 7. Fauly: 21:17. Trestné hody: 17/12 - 15/10. Trojky: 8:10. Doskoky: 35:36.
Petrohrad - Kazaň 65:77