Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Bryant si po operaci devět měsíců nezahraje

29. ledna 2015 08:42 - Los Angeles

Hvězdný basketbalista a pětinásobný vítěz NBA Kobe Bryant je po ohlášené operaci ramene a čeká ho až devítiměsíční pauza. Šestatřicetiletá opora Los Angeles Lakers by se měla stihnout uzdravit do startu nové sezóny.

 

Jonathan Bachman, ČTK/AP

Bryant si rameno poranil minulý týden v utkání v New Orleans. Středeční operace přetrženého svalu trvala dvě hodiny a proběhla uspokojivě. "Pokud vše půjde podle plánu, měl by být připraven na začátek dalšího ročníku," uvedl v tiskovém prohlášení doktor Neal ElAttrache, jenž zákrok provedl.

Pětinásobný vítěz NBA Bryant v této sezóně odehrál 35 utkání a měl průměr 22,3 bodu na zápas. Z posledních 16 duelů Lakers, kteří se trápí a jsou poslední v Pacifické divizi, vynechal kvůli zdravotním potížím polovinu.

Třetí nejlepší střelec historie NBA, jenž minulý týden získal svou 17. nominaci do Utkání hvězd, už výrazně chyběl svému týmu v minulé sezóně. Kvůli zranění achillovky a kolena odehrál jen šest duelů.

Bryant, jenž začal hrát za Lakers v roce 1996 v osmnácti letech, má smlouvu ještě na příští ročník. Měl by se tak stát prvním basketbalistou v NBA, jenž odehraje 20 let v jednom klubu.

ČTK, Sport.cz

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.