Rubriky:

Míčové sporty

Caňellas parafrázuje Linekerův bonmot: Házená je hra, kterou nakonec vždycky vyhraje Francie

30. ledna 2015 13:51 - Losail

Stal se španělským hrdinou, když gólem dvě vteřiny před koncem vyřešil tajenku nejnapínavějšího čtvrtfinálového duelu MS házenkářů. Joan Caňellas hrál proti Dánům už minule ve finále, v němž jeho tým zvítězil rekordním rozdílem šestnácti branek. Letošní souboj v katarském Losailu byl daleko dramatičtější a o výhře obhájců titulu 25:24 rozhodla až zmíněná trefa.

 

Fadi Al-assaad, Reuters

Jenže jen vydřená účast mezi elitní čtyřkou Španělsku nestačí. Jediný tým, který na turnaj zatím získal skalp domácího Kataru, chce dojít až k úspěšné obhajobě titulu. „Před dvěma lety jsme si všichni doma v Barceloně splnili krásný sen a teď máme před sebou ještě daleko obtížnější úkol, ale věříme jeden druhému a věřím, že jsme schopni dojít znovu až na vrchol," vykládá Caňellas.

Jestli duel s Dánskem byl reprízou boje o zlato na minulém MS, tak dnešní střetnutí Španěly s Francouzi je označováno za předčasné finále letošního šampionátu. „Ke každému zápasu už přistupujeme tak vážně, jako by za něj byla ta kýžená medaile," uvažuje Jíchův spoluhráč z bundesligového Kielu

„Často v této fázi turnaje už rozhodují detaily, drobnosti. S Francouzi to ale bude mimořádně těžké, těžko se budou hledat jejich nedostatky. Hráli jsme ale agresivně v obraně už proti Dánům, podobným stylem musíme vyrukovat na ně," uvědomuje si španělský hráč.

„Francie má ohromně zkušené mužstvo a přesně ví, kdy zabrat a co potřebují uhrát," vykládá Canellas a dokonce parafrázuje známý Linekerův citát o Němcích ve fotbale, jen s převedením na svůj sport.

„Házená je hra, ve které čtrnáct mužů hází míč po dobu 60 minut a na konci Francouzi vždycky zvítězí," směje se Caňellas a pro páteční večer si klade jasný cíl: "Přijde změna. Musíme zahrát tak, aby to vyřčené neplatilo," dodává s odhodláním

Martin Kézr (Losail), Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty