Cleveland - LA Clippers 105:94Cleveland v NBA porazil Clippers a útočí na klubový rekord

Basketbalisté Clevelandu porazili v úterním utkání NBA Los Angeles Clippers 105:94, připsali si dvanácté vítězství v řadě a ujali se vedení v Centrální divizi. Už jen jedna výhra dělí LeBrona Jamese a spol. od klubového rekordu z roku 2010.

Basketbalista Clevelandu LeBron James vpravo dává koš v utkání proti Los Angeles Clippers.

Cavaliers v zápase s předním týmem Západní konference až nečekaně dominovali a vedli i o 32 bodů. Hvězdní James a Kevin Love proto nemuseli vůbec hrát v poslední čtvrtině. Love byl s 24 body nejlepším střelcem utkání, James přidal 23 bodů a devět asistencí.

"Prostě nám nakopali zadky. Všichni musíme odvádět lepší práci. Ani já jsem pořádně neudělal tu svojí, od začátku jsme nebyli připraveni," sypal si popel na hlavu trenér Clippers Doc Rivers. Jeho tým měl při nepříznivém vývoji utkání nervy na pochodu a obdržel celkem pět technických chyb.

Portland vedl po třech čtvrtinách utkání s Phoenixem o jediný bod, ale v poslední části nastřílel 42 bodů a zvítězil 108:87. Dallas pohodlně vyhrál na hřišti Sacramenta 101:78, přestože nenastoupili zraněný Rajon Rondo a odpočívající Dirk Nowitzki. Střelcem čtvrtečního programu byl Gerald Henderson, který 27 body dovedl Charlotte k výhře nad Washingtonem 94:87.

4.Utah49173234,7
5.Minnesota4994018,4