Fenerbahce - Vitória 91:90 Veselý pomohl Fenerbahce 12 body k důležité výhře

Istanbul

Basketbalisté Fenerbahce vybojovali v 6. kole osmifinálové skupiny Evropské ligy cenné vítězství 91:90 nad Vitórií a přiblížili se postupu. Dalším dobrým výkonem podpořeným 12 body a pěti doskoky k vítězství přispěl český reprezentant Jan Veselý.

Český pivot už ve čtvrtém utkání za sebou dosáhl na dvouciferný počet bodů. Zazářil zejména v úvodu druhé půle, kdy za vyrovnaného stavu 45:45 dal pět bodů v řadě včetně efektní smeče přes blokujícího obránce. Nastartoval tak šňůru 18:3, po které vedlo Fenerbahce 15 minut před koncem o 15 bodů.

Španělský soupeř se však nevzdal, začal soupeře ničit střelbou z dálky a vrátil se do utkání. Za stavu 86:83 pro Fenerbahce přišla další důležitá smeč Veselého, ovšem ani to Vitórii nezlomilo a 38 vteřin před koncem se dokonce dostala do vedení.

Hrdinou utkání se stal Nemanja Bjelica, který při posledním útoku Fenerbahce vybojoval útočný doskok a faul a trestnými hody zařídil výhru. Vzápětí společně s Veselým pomohl uchránit vlastní koš a završil tak skvělý výkon v podobě 14 bodů a 15 doskoků.

Skupina F:
Fenerbahce Istanbul - Laboral Vitória 91:90 (za domácí Veselý 12 bodů, 5 doskoků)
Milán - Anadolu Efes Istanbul 71:73
Unicaja Málaga - Nižnij Novgorod 85:76