České basketbalistky porazily bez problémů Německo

BURSA (Turecko)

České basketbalistky porazily ve svém čtvrtém vystoupení na mistrovství Evropy v Turecku bez problémů poslední tým skupiny A Německo 76:50 a udržely si neporazitelnost v turnaji. Nejlepší střelkyní utkání byla Eva Vítečková s 16 body. Poslední zápas ve skupině sehrají české reprezentantky, které mají už jistou účast ve čtvrtfinále, ve středu od 15 hodin s Lotyšskem.

Ilustrační foto.

Němky vsadily podle očekávání na urputnost a bojovnost, která ale na technicky vyspělejší české basketbalistky neplatila. Po koších Večeřové a Machové sice Harderová trojkou snížila na 3:4, ale hned vzápětí oplatila soupeřkám stejnou mincí Vítečková. I když se Němky občas dostaly pod košem do střeleckých příležitostí, jejich koncovka byla s výjimkou Askampové nepřesná. Navíc Veselá, Kulichová i Vítečková stačily soupeřky blokovat a často využívaly i nepřesné rozehrávky německého týmu k získání míčů. Po deseti minutách už vedly české basketbalistky 24:11.

Snaha o zpomalení hry Němkám dlouho nevycházela. Po příchodu Klimešové a s ubývajícími silami soupeřek obohatily české hráčky svůj rejstřík i o rychlé protiútoky. Trenér Bobrovský dával postupně příležitost i dalším hráčkám z lavičky, což se ale na rytmu hry neprojevilo. Naopak do poločasu vzrostl náskok českého týmu na rozdíl patnácti bodů.

Také po změně stran mohly české basketbalistky pokračovat v pohodové hře. Oživení do jednotvárného průběhu přinesla nejmenší česká reprezentantka Uhrová. Pouze 163 centimetrů měřící hráčka v průběhu tří minut zaznamenala ve střeleckém sólovém výstupu všech svých jedenáct bodů.

V poslední čtvrtině už měl zápas zcela jednoznačný vývoj. Tempo diktovaly české hráčky, bojovné Němky se postupně smířily se čtvrtou porážkou v turnaji. Jedinou hráčkou, která se dokázala prosadit, byla všestranná Fröhlichová, která byla s deseti body nejlepší střelkyní týmu a navíc doskočila šest míčů.

Česká republika - Německo 76:50 (24:11, 38:23, 58:42)
Nejvíce bodů: Vítečková 16, Uhrová 11, Klimešová 9, Pavlíčková 9, Machová 8, Kulichová 7, Němcová 6, Veselá 4, Večeřová 2, Borecká 2, Hartigová 2 - Fröhlichová 10, Schultzeová 10. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Mogulkoc (Tur.). Fauly: 8:15. Trestné hody: 10/9 - 12/9. Trojky: 5:5. Diváci: 350.