Dallas - Portland 111:101 PPDallas v NBA dokonal v prodloužení obrat proti Portlandu

Basketbalisté Dallasu v sobotním utkání NBA proti Portlandu smazali během necelých tří minut manko 11 bodů a obrat dokonali v prodloužení. Souboj rivalů Západní konference vyhráli Mavericks 111:101 zejména díky Dirku Nowitzkému a Chandleru Parsonsovi.

„Je to pro nás velké vítězství, protože se nám letos vůbec nedaří porážet silné týmy ze Západní konference. Přesně takové zápasy potřebujeme vyhrávat," řekl hrdina prodloužení Parsons, jenž celkově přispěl 20 body. Nowitzki měl o pět více. Nejlepší střelec Portlandu Damian Lillard zaznamenal bodů 26.

Stínem sobotního programu NBA bylo zranění talentovaného mladíka Anthonyho Davise. Při zápase domácích New Orleans proti Chicagu si ve druhé čtvrtině poranil rameno, když se po smeči neudržel na obroučce a z výšky na něj spadl. Diváci ve ztichlé aréně pak sledovali, jak jejich největší hvězda odchází do šatny. Bulls poté zaskočené Pelicans zničili šňůrou 40:11 a vyhráli 107:72.

Nejlepší tým Západní konference Golden State znovu prokázal široký kádr, když i bez hvězdných výkonů svých nejlepších střelců přehrál New York Knicks 106:92. Draymond Green zaznamenal 20 bodů a 13 doskoků, Stephen Curry nastřílel 22 bodů a Klay Thompson 16, ale ani jeden z nich nestřílel nijak efektivně.

Přesto trenér hostů Steve Kerr prožil klidný večer v hale Madison Square Garden, kde mohl v této sezoně koučovat. Kerr však nabídku Knicks odmítl a s týmem Warriors se drží v popředí celé ligy. Knicks se naopak krčí na konci.

NBA:
Dallas - Portland 111:101 po prodl., Milwaukee - Boston 96:93, New Orleans - Chicago 72:107, New York - Golden State 92:106, Philadelphia - Charlotte 89:81, Utah - Sacramento 102:90, Washington - Brooklyn 114:77.