Barcelona - Galatasaray 82:70Satoranský táhl Barcelonu, 17 body pomohl zdolat Galatasaray

Barcelona

Basketbalista Tomáš Satoranský odehrál nejlepší zápas v tomto ročníku Evropské ligy a přispěl k vítězství Barcelony v osmifinálové skupině E nad Galatasarayem Istanbul 82:70. Český reprezentant dal 17 bodů a překonal o sedm bodů své dosavadní střelecké maximum. K tomu připojil čtyři asistence a dva doskoky.

Satoranský měl nejlepší mušku z basketbalistů Barcelony, kteří o své výhře rozhodli v druhé čtvrtině, již ovládli poměrem 30:19 a v poločase vedli o 13 bodů. Za nejlepším střelcem zápasu Srbem Zoranem Ercegem z Galarasaraye zaostal jen o bod. Satoranský strávil na hřišti téměř půl hodiny a byl druhým nejvytíženějším hráčem španělského týmu.

Barcelona je v neúplné tabulce skupiny E třetí se čtyřmi výhrami a třemi porážkami.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 7. kolo:
Skupina E:
Žalgiris Kaunas - Real Madrid 71:88
Maccabi Tel Aviv - Alba Berlín 59:66
FC Barcelona - Galatasaray Istanbul 82:70 (za domácí Satoranský 17 bodů, 4 asistence, 2 doskoky)