Děčín podruhé během týdne porazil Pardubice, uspěl i Prostějov

Basketbalisté Děčína podruhé během týdne vyhráli nad velkým rivalem Pardubicemi. Zatímco minulý týden Východočechy zdolali v semifinále Českého poháru, dnes je přehráli v 35. kole NBL 72:59. Děčín tak nadále drží druhou příčku před Prostějovem, který vyhrál 82:69 nad Brnem a upevnil si třetí pozici před Pardubicemi.

V Děčíně se hrálo vyrovnaně až do začátku poslední čtvrtiny, kdy domácí rychle získali dvouciferný náskok a už si výhru zkušeně pohlídali. Hlavní zásluhu na tom měl Houška s 16 body a devíti doskoky.

Prostějov po historickém triumfu v Českém poháru potvrdil formu i v lize. Poslední Brno mu odolávala jen první čtvrtinu, ve druhé dostalo 31 bodů a nabralo do poločasu ztrátu 20 bodů, kterou už nesmazalo. Orly táhl s 22 body Talley, Prostějov dominoval na doskoku poměrem 50:32.

"Jsem rád za vítězství, protože Brno potvrdilo, že je bojovný tým a jejich forma jde nahoru. Od začátku jsme věděli, že by to mělo jít, rozhodla druhá čtvrtina, kdy se nám dařilo střelecky. Pak si zahráli všichni hráči, takže můžeme být spokojeni," zhodnotil trenér Prostějova Zbyněk Cholava.

Sérii osmi soutěžních porážek ukončil Jindřichův Hradec, který uspěl 85:78 na hřišti svého hlavního soupeře v boji o play off Svitav. Za důležitou výhrou vykročil už v první čtvrtině, kterou ovládl 29:7, a náskok uhájil i přes závěrečný nápor domácích. Svitavy nezachránilo ani 49 bodů dvojice Abercrombie, Šotnar.

V boji o play off se drží i Kolín, který doma porazil Ostravu 84:70 především zásluhou 32 bodů Bryanta.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 35. kolo:
Svitavy - Jindřichův Hradec 78:85 (7:29, 35:44, 47:65)
Nejvíce bodů: Abercrombie 25, Šotnar 24, Špaček 12, Teplý 10 - Robinson 21, Vošlajer 19, Zuzák 18, Autrey a P. Novák po 10. Fauly: 24:26. Trestné hody: 33/22 - 26/17. Trojky: 8:4. Doskoky: 35:46.
Kolín - Ostrava 84:70 (15:15, 46:29, 58:47)
Nejvíce bodů: Bryant 32, Field a Horák po 14, Sýkora 12 - Dougherty 16, Neal 15, Muirhead 14, Beaumont 8. Fauly: 17:22. Trestné hody: 29/23 - 11/8. Trojky: 9:8. Doskoky: 31:44.
Děčín - Pardubice 72:59 (16:17, 38:33, 53:48)
Nejvíce bodů: J. Houška 16, Tucker 15, Stria 14 - Wall 14, Sanders 13, Pospíšil 8. Fauly: 16:18. Trestné hody: 14/9 - 10/6. Trojky: 5:7. Doskoky: 42:37.
Prostějov - Brno 82:69 (26:24, 57:37, 71:56)
Nejvíce bodů: Talley 22, Mrviš 19, Švrdlík 8 - Šiška 17, Šmíd 11, Krakovič a Norwa po 10. Fauly: 20:22. Trestné hody: 31/23 - 16/13. Trojky: 7:6. Doskoky: 50:32.