Házenkářky Michalovců si dojely pro první prohru do Mostu

Házenkářky Mostu připravily v interlize první porážku vedoucím Michalovcům. České mistryně zvítězily v domácím prostředí jednoznačně 27:19 a snížily svou ztrátu na dva body, přičemž mají ještě zápas k dobru.

Očekávaný duel žádné drama nepřinesl. Dosud suverénní Michalovce v Mostu propadly, domácí házenkářky měly od prvních minut utkání pevně v rukou. Zejména Weisenbilderová, Súkenníková a Ryšánková byly v útoku výrazně nebezpečnější než trápící se kanonýrky Iuventy. Krok držela jen Trehubová, a tak už po první půli ztrácel slovenský celek šest gólů.

V druhém poločase si zkušený domácí tým náskok udržoval, Michalovce se dokázaly přiblížit nejvýš na rozdíl čtyř branek (18:14). "Byl to pro nás klíčový zápas této sezony, který nás dotáhl v tabulce na Michalovce. Jsem rád, že nám konečně vyšel úvod. Hráli jsme s obrovským nasazením a koncentrací, měli jsme větší vůli po vítězství," řekl mostecký trenér Ľuboš Hudák na svazovém webu.