Houston - Cleveland 105:103 PPJames nedal trestné hody a Cleveland prohrál v Houstonu

Houston

Basketbalisté Houstonu Rockets porazili v nočních zápasech NBA Cleveland Cavaliers 105:103 po prodloužení. Prohru hostů mohl odvrátit LeBron James, největší hvězda soutěže však selhala při trestných hodech. Lídři ligy Golden State Warriors smazali proti Bostonu ztrátu 26 bodů a nakonec zvítězili 106:101.

LeBron James (vlevo) z Clevelandu a Josh Smith z Houstonu.

V Houstonu diváci sledovali velmi vypjatý souboj. Houston ztratil ve druhé půli jedenáctibodový náskok a mohl být rád, že James neuspěl s nájezdem v posledním útoku normální hrací doby. Čtyři vteřiny před koncem prodloužení vedli domácí o bod, ale dva trestné hody měl k dispozici James. Jenže neproměnil ani jeden, a tak se z výhry radovali Rockets.

"Pro to není omluva. Nedal jsem šestky. Neproměnil jsem dva nejdůležitější trestné hody zápasu a zklamal své spoluhráče," sypal si popel na hlavu James, který sice držel svůj tým ve hře 37 body, ale z jedenácti trestných hodů dal jen tři.

Vyhecované utkání nabídlo pět technických chyb. Došlo i na konflikt mezi lídry obou týmů. Domácí James Harden ze země kopl směrem k rozkroku LeBrona Jamese, což rozhodčí posoudili jako nesportovní chybu. Harden táhl domácí s 33 body.

Boston ve druhé čtvrtině vedl nad Golden State 56:30, ale nadějný náskok nad favoritem Celtics neudrželi. Warriors k výhře dovedl Stephen Curry 37 body.

Los Angeles Clippers zvítězili na hřišti Chicaga 96:86. Clippers potvrdili, že se jim ve "Větrném městě" daří - neprohráli zde od roku 2008. K výhře jim pomohl Chris Paul, jenž nasbíral 28 bodů a 12 asistencí. Skvělý výkon pod koši přidal DeAndre Jordan, který k 9 bodům připojil 26 doskoků.

Oslabená Oklahoma dokázala porazit Los Angeles Lakers 108:101, ačkoliv jí krom Kevina Duranta chyběl i Russell Westbrook. Thunder přesto ani jednou v utkání neprohrávali. Po 18 bodech nastříleli Serge Ibaka a D. J. Augustin. Lakers nestačilo 20 bodů Jeremyho Lina.