Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Slovinska a Litvy jsou ve čtvrtfinále ME

18. září 2005 22:52 - NOVI SAD

Litevští obhájci titulu a také basketbalisté Slovinska dnes vyhráli i své třetí zápasy v základních skupinách mistrovství Evropy a postoupili do čtvrtfinále. O konečném pořadí ve skupinách rozhodnou ještě večerní utkání. Do čtvrtfinále přímo postupují přímo jen vítězové, do prvního kola play off projdou týmy z druhých a třetích míst.

Slovinci pečetili postup výhrou 68:58 nad Francií. V Bělehradě je k ní dohnaly čtyři tisícovky jejich fanoušků, kteří do dějiště přicestovali. V bouřlivém prostředí měl špatný den hvězdný Tony Parker, který dal jen dva body. Litva si poradila 92:79 s Bulharskem, v jehož dresu dělal, co mohl rozehrávač Filip Videnov, ale ani jeho 34 bodů na úřadující šampiony nestačilo.

Ve skupině D vybojoval druhé vítězství Izrael, který se do turnaje dostal až z dodatečné kvalifikace přes český tým. Papírový outsider zaskočil Španěly, kteří se už po triumfech nad domácími mistry světa a v prodloužení nad Lotyšskem pomalu viděli přímo ve čtvrtfinále.

Zatím největší debakl na turnaji uštědřila Itálie Ukrajině. Porazila nejslabší tým skupiny A 99:62 a vyřadila jej z play off.

Výsledky:
Skupina A: Itálie - Ukrajina 99:62 (46:41).
Skupina B: Litva - Bulharsko 92:79 (49:42).
Skupina C: Slovinsko - Francie 68:58 (30:32).
Skupina D: Izrael - Španělsko 85:77 (33:29).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty