Prostějov vyhrál v Děčíně a druhé místo v NBL má na dosah

Basketbalisté Prostějova ve šlágru 38. kola NBL zvítězili 82:74 na hřišti Děčína a zabojovali tak o druhé místo v tabulce. To sice stále patří severočeským Válečníkům, ovšem třetí Prostějov už ztrácí na Děčín jedinou výhru.

Děčínu nevyšla především druhá čtvrtina, kterou prohrál o 14 bodů. Prostějov táhl zejména velmi dobře hrající Američan Dylan Talley, kterému těsně unikl triple double, když zaznamenal 22 bodů, 11 doskoků a osm asistencí.

Válečníci ještě zabojovali a dvě minuty před koncem mohl Tomáš Vyoral snížit na rozdíl pěti bodů, jenže jeho trojkový pokus se vykroutil z obroučky.

V závěru se smolně zranil Radek Nečas, který v souboji pod košem s Jakubem Houškou utrpěl krvavou ránu v oblasti oka a musel střídat. Ohrožená je tak účast opory Prostějova v Utkání hvězd, které se koná za týden.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 38. kolo:
Děčín - Prostějov 74:82 (19:22, 30:47, 52:64)
Nejvíce bodů: J. Jelínek 19, J. Houška 15, Vyoral 14, Stria 10 - Talley 22, Marko 16, Švrdlík a Slezák po 12. Fauly: 26:26. Trestné hody: 25/20 - 27/18. Trojky: 4:6. Doskoky: 44:41.
1.Nymburk181711588:124994,4
2.Děčín362882899:264677,8
3.Prostějov362793113:279775,0
4.Pardubice3624123073:290366,7
5.Opava3719182898:281451,4
6.Ústí nad Labem3618182896:294950,0
7.Ostrava3616202745:273644,4
8.Jindřichův Hradec3615212986:312941,7