O Český pohár budou opět hrát basketbalistky Brna a USK Praha

Ostrava

Basketbalistky USK Praha a IMOSu Brno se opět utkají ve finále Českého poháru. Brňanky v dramatickém ostravském semifinále s Hradcem Králové uhájily pozici jediného celku, který postoupil dosud do všech finále, když o výhře 61:59 rozhodly dvěma koši v poslední minutě. Obhájkyně trofeje z USK Praha pak hladce porazily Valosun Brno 110:44.

Basketbalista USK Praha Eva Vítečková

V utkání Pražanek, semifinalistek Evropské ligy, byla od počátku otázkou pouze výše skóre. V poločase už favoritky vedly bezmála o 30 bodů a necelé čtyři minuty před koncem se přehouply přes stovku. Nejlepší střelkyní byla autorka 20 bodů Sonja Petrovičová.

Brňanky měly zápas s Hradcem dlouho pod kontrolou a ještě ve třetí čtvrtině vedly o 12 bodů, jenže pak osm minut nedaly ani koš a východočeský soupeř šňůrou 13:0 získal vedení na svou stranu. Jenže velkou šanci poprvé v historii postoupit do finále nevyužil.

Lvice v posledních třech minutách totiž už nedokázaly skórovat a přišly o čtyřbodový náskok. Minutu před koncem srovnala Stejskalová a 29 vteřin před koncem rozhodla o postupu Brna Smithová.

"Bylo to vyrovnané utkání. My jsme si ten náskok prošustrovali v podstatě sami. Přestali jsme hrát a zbytečně ztráceli míče. Proto byl závěr tak hektický," uvedl brněnský kouč Jan Bobrovský.

"Závěr byl o štěstí, o nějakých střelách, jestli nám padnou nebo nepadnou, možná i o nějakých rozhodnutích. Byla jsem ráda, že jsme se do zápasu vrátily, protože v poločase jsme prohrávaly o deset bodů. Ve druhém poločase jsme začaly plnit to, co jsme si řekly. To je to plus, ale vedly jsme dvě minuty do konce o čtyři body a přesto prohrály," mrzelo trenérku Hradce Romanu Ptáčkovou.

Nedělní finále v Ostravě začne ve 14:15.