Pardubice deklasovaly Kolín, Ústí nestačilo v Jindřichově Hradci

Basketbalisté Pardubic ve 40. kole NBL deklasovali Kolín 94:50 a šance Středočechů na postup do vyřazovacích bojů se znovu snížily. Vítězství doma slavily také týmy Brna a Jindřichova Hradce.

Všechna dosavadní utkání mezi Pardubicemi a Kolínem v sezoně byla vyrovnaná, dnešní zápas však z těchto zvyklostí zcela vybočil. Domácí i bez Dušana Panduly porazili Kolín potřetí ze čtyř vzájemných zápasů.

Kolínští nezachytili začátek a už v páté minutě prohrávali dvouciferným rozdílem. Poražený celek se trápil se střelbou z pole, proměnil jen 22 procent pokusů a navíc sedmnáctkrát ztratil míč. "Čekal jsem všechno, ale takový výkon a přístup k utkání ne," prohlásil zklamaný trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín si porážkou znovu zkomplikoval boj o play off, protože jeho hlavní konkurent z Jindřichova Hradce svůj zápas zvládl. Ústí nad Labem doma porazil 83:80 a uspěl proti němu poprvé v sezoně.

Severočeši v úvodu vedli, ale druhou čtvrtinu nezvládli a v poločase ztráceli šest bodů. V závěru si Ústečtí nechali soupeře utéct na dvouciferný rozdíl, a i když mocně dotahovali, bylo už pozdě. Lions tak odskočili Kolínu na rozdíl dvou výher a přiblížili se i k sedmé Ostravě.

V Brně rozhodla o výhře domácího týmu 72:61 nad USK Praha až poslední desetiminutovka. Osm minut před koncem bylo naposledy srovnáno, pak přišla domácí šňůra 11:4 a z té se už Pražané nevzpamatovali.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 40. kolo:
Jindřichův Hradec - Ústí nad Labem 83:80 (18:24, 44:38, 59:50)
Nejvíce bodů: Robinson 20, Zuzák 19, Novák 17, White 12 - Laroche 25, Vette 21, Burnatowski 15. Fauly: 20:20. Trestné hody: 24/18 - 26/22. Trojky: 5:6. Doskoky: 36:38.
Pardubice - Kolín 94:50 (25:11, 48:22, 64:37)
Nejvíce bodů: Kotas 19, Sanders 14, Půlpán 11, Bohačík a Wall po 10 - Faifr 14, Bryant 9, Djukanovič 8. Fauly: 18:21. Trestné hody: 11/10 - 17/11. Trojky: 12:7. Doskoky: 42:41.
Brno - USK Praha 72:61 (18:17, 36:31, 51:48)
Nejvíce bodů: Šiška 12, Bennett a Krakovič po 11, Dygrýn 10 - Feštr a Křivánek po 13, Štěrba 12, Krusič 11. Fauly: 19:21. Trestné hody: 14/11 - 11/8. Trojky: 7:7. Doskoky: 34:32.
1.Nymburk191811662:131594,7
2.Prostějov372893210:286875,7
3.Děčín372892965:272075,7
4.Pardubice3825133253:305565,8
5.Opava3820183000:290052,6
6.Ústí nad Labem3818203049:310847,4
7.Ostrava3716212801:280543,2
8.Jindřichův Hradec3816223155:331542,1