Rubriky:

Míčové sporty

Play off extraligy volejbalistů začalo výhrami favoritů

18. března 2015 22:11 - Praha

Play off extraligy volejbalistů začalo výhrami papírových favoritů. Nejvíce se na první bod ve čtvrtfinálových sériích nadřely mistrovské České Budějovice, které z pozice druhého týmu po základní části porazily Příbram až po pětisetové bitvě.

 

Pavel Němeček, ČTK

Největší favorit Liberec naproti tomu neztratil ani set proti Odolene Vodě. Třetí Karovarsko proti ČZU Praha prohrálo první set, ale další tři už byly v jeho režii, po úplně stejném průběhu se ujal vedení i Zlín v sérii s Benátkami nad Jizerou.

Také České Budějovice ztratily proti Kocourům první set, po hladkém vyrovnání se ale znovu dostali na koně hosté, dařilo se hlavně nebojácnému Böhmovi. Jedna strana palubovky ale byla zřejmě začarovaná, čtvrtý set vyhrály opět jednoznačně České Budějovice a drama vyvrcholilo pátým setem. V něm rozhodovaly drobné chyby a velká porce štěstí, kterého měli více domácí. Závěrečnou výměnu ukončil Kriško.

"Potěšilo mě vítězství, ale ne výkon. Příbram nás ničím nepřevyšovala. Koncovku jsme zvládli, to je v play off nejdůležitější," řekl kouč Jihočechů Jan Svoboda. Jeho protějšek René Dvořák před zápasem tušil, že první set bude nervózní. "Tak to v play off bývá. Využili jsme toho, že domácí nepodali optimální výkon. Mrzí mě špatně sehraná koncovka pátého setu, která se nám nepovedla," řekl trenér hostujícího týmu.

Druhé zápasy se budou hrát na stejných palubovkách v čtvrtek.

Čtvrtfinále play off volejbalové extraligy mužů - 1. zápasy:
Zlín - Benátky nad Jizerou 3:1 (-17, 27, 21, 18)
Nejvíce bodů: Přikryl 18, Uchytil a Kolář po 17, Vašíček 14 - F. Nesvačil 13, Motys 12, Dittrich 11.
Liberec - Odolena Voda 3:0 (21, 20, 22)
Nejvíce bodů: Patucha 14, Správka 11, Leikep 9 - Kramar 18, Burrow a Pajma po 5.
České Budějovice - Příbram 3:2 (-23, 13, -23, 16, 13)
Nejvíce bodů: Mach 19, Kriško 17, Fila a Sobotka po 15 - Josefacki 25, Böhm 14, Owens 10.
Karlovarsko - ČZU Praha 3:1 (-19, 17, 22, 17).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty