Hráčky USK jasně vyhrály, Brňanky naopak v Nymburce zklamaly

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily do čtvrtfinále ligového play off suverénní výhrou 94:46 nad VŠ Praha. Naopak úřadující vicemistryně z IMOSu Brno prohrály na hřišti Nymburka 68:71 a v sérii hrané na tři vítězství se dostaly pod tlak.

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se radují z vítězství - ilustrační foto

Hráčky USK, jež připravují na Final Four Evropské ligy, od začátku v souboji s VŠ dominovaly. V poločase měly náskok 30 bodů a trenérka Natália Hejková si mohla dovolit protočit celou sestavu a zkoušet varianty pro vrchol sezony. K výhře přispěly zejména Petrovičová se 17 body a Veselá, která dala jen o bod méně.

To Brňanky vstup do play off nezvládly. V Nymburce přitom vedly většinu zápasu a ještě v poslední čtvrtině měly náskok deset bodů. Jenže posledních osm minut prohrály 6:19 a ztratily i zápas. Nymburk táhla zejména Rolleová s 23 body, stejný počet nasbírala na druhé straně Stejskalová.

Naopak druhý brněnský celek Valosun uspěl, i když Trutnov doma udolal 82:71 až po prodloužení. Klíčovou roli sehrála reprezentační rozehrávačka Valosunu Sedláková, autorka 20 bodů, 13 doskoků a šest asistencí.

Roli favorita potvrdil Hradec Králové, který doma porazil Slavii 85:65.