Jindřichův Hradec nestačil na Pardubice a jde na Nymburk

Basketbalisté Jindřichova Hradce prohráli v posledním kole základní části NBL v Pardubicích 71:99 a po výhře Ostravy nad Opavou 68:61 na ně zbylo osmé místo v konečné tabulce. Znamená to, že je ve čtvrtfinále play off čeká obhájce titulu Nymburk. Sedmá Nová huť se utká s Děčínem a zbývající dvojice tvoří Prostějov - Ústí nad Labem a Pardubice - Opava.

Jindy velmi dobře útočící tým Jindřichova Hradce tentokrát v Pardubicích špatně střílel a už v první čtvrtině nabral dvoucifernou ztrátu. Hosté vstoupili laxně i do druhé půle, měli problémy v doskakování a navíc proměnili pouze 35 procent svých pokusů z pole. Pardubice se připravily na play off pěti výhrami v řadě.

"Jsem zklamaný z našeho výkonu. Nebyli jsme soupeři celý zápas. Můžeme odehrát slabší pasáže, ale nemůžeme takhle propadat od začátku utkání," zlobil se trenér Jihočechů Karel Forejt.

Jeho tým tak musel doufat v porážku z Ostravy, aby pak při shodné bilanci skončil před Novou hutí díky lepším výsledkům ve vzájemných zápasech. Na to ale nedošlo a Nymburku se vyhnuli Ostravané.

V Ostravě se přitom v defenzivním zápase ani jednomu z týmů nedařilo střelecky, ale Nová Huť využila menší počet ztrát a více trestných hodů. Opavě už o nic nešlo, hlavní ztrátu nabrali hosté ve třetí čtvrtině, kterou prohráli 12:23.

V preview čtvrtfinálového klání Prostějov potvrdil roli favorita proti Ústí nad Labem a zvítězil jasně 100:69. Zápas se definitivně zlomil ve druhé půli, kdy se Orlům začalo dařit z dlouhé vzdálenosti a nakonec proměnili 15 trojek. K tomu trestali zbytečné ztráty soupeře a porazili Severočechy i počtvrté v sezoně.

V zápase dvou celků, které play off mine, Svitavy zdolaly USK 90:74 a devátým místem vylepšili nejlepší umístění v klubové historii.

Druhý tým tabulky Děčín se naladil na čtvrtfinále jasnou výhrou 92:73 nad posledním Brnem. Pro hosty to byl poslední oficiální zápas před baráží proti vítězi první ligy, která ale přijde na řadu až zhruba za měsíc.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 44. kolo:
Ostrava - Opava 68:61 (13:17, 23:28, 46:40)
Nejvíce bodů: Číž 19, Muirhead 16, Beaumont 13, Zbránek 12 - Gniadek a Šiřina po 17, Sokolovský 11. Fauly: 18:24. Trestné hody: 23/14 - 13/9. Trojky: 4:8. Doskoky: 33:33.
Prostějov - Ústí nad Labem 100:69 (24:20, 48:39, 74:55)
Nejvíce bodů: Peterka 22, Šteffel a Slezák po 15, Marko 14, Švrdlík 10 - Laroche 20, Pecka 18, Jiřiček 8. Fauly: 15:15. Trestné hody: 15/9 - 13/10. Trojky: 15:5. Doskoky: 32:37.
Pardubice - Jindřichův Hradec 99:71 (27:14, 49:34, 76:48)
Nejvíce bodů: Příhonský 19, Bohačík 18, Půlpán 13, Sanders 12 - Robinson 16, Vošlajer 15, Autrey 13, White 10. Fauly: 20:20. Trestné hody: 24/20 - 25/18. Trojky: 9:5. Doskoky: 44:31.
Děčín - Brno 92:73 (29:16, 53:36, 67:59)
Nejvíce bodů: J. Houška 24, Vyoral 18, Bažant 14, Jelínek 11 - Šiška 21, Šmíd 17, Bennett 11. Fauly: 25:24. Trestné hody: 22/16 - 20/12. Trojky: 10:7. Doskoky: 39:34.
Svitavy - USK Praha 90:74 (25:10, 45:34, 69:54)
Nejvíce bodů: Votroubek 29, Abercrombie 24, Šotnar 17 - Nikolič 16, Štěrba a Feštr po 13, Krušič 12. Fauly: 21:20. Trestné hody: 9/5 - 16/10. Trojky: 13:8. Doskoky: 22:33.