Miami - Detroit 109:102Wade pomohl Miami 40 body k důležité výhře nad Detroitem

Dwyane Wade nastřílel v poslední čtvrtině devatenáct ze svých 40 bodů a vydatně tak pomohl basketbalistům Miami k výhře nad Detroitem 109:102. Floridský celek zvítězil v NBA v pátém domácím utkání v řadě a upevnil si sedmou pozici ve Východní konferenci.

Dwyane Wade z Miami střílí na koš v utkání proti Detroitu.

Wadeův skvělý výkon přišel jen den poté, co mu lékaři tahali tekutinu z namoženého kolena. Pro změnu s problémovými kotníky nastoupil Udonis Haslem, který k výhře přispěl 18 body a 13 doskoky. Heat se v první půli zranili Michael Beasley a Luol Deng, a tak dohrávali pouze se sedmi hráči.

"Máme silnou vůli. Už před zápasem nás bylo málo, pak jsme ztratili další dva, ale prostě musíš dělat to, co musíš," řekl po utkání Wade. Pistons nestačilo 32 bodů a 14 doskoků Andreho Drummonda ani 31 bodů Reggieho Jacksona.

V přímém souboji o poslední postupové místo v Západní konferenci Phoenix podlehl Oklahomě 97:109. Desátí Suns po této porážce ztrácejí na osmé Thunder už čtyři výhry. Přitom si svěřenci Jeffa Hornaceka v nedělním utkání vypracovali dvacetibodový náskok, ale ten se hostům povedlo smazat. Russell Westbrook vedl vítěze s 33 body.

Devátí New Orleans Pelicans porazili Minnesotu 110:88 i díky 28 bodům Anthonyho Davise. Los Angeles Clippers přehráli Boston 119:106, na sedmé výhře v řadě se podílel J. J. Redick 27 body.