Houston - Sacramento 115:111Harden si v NBA vylepšil střelecký rekord na 51 bodů

Basketbalista James Harden si v NBA vylepšil střelecký rekord na 51 bodů a ve středečním utkání pomohl Houstonu k výhře 115:111 nad Sacramentem. Skvělým individuálním výkonem se blýskl také Russell Westbrook, jenže ani jeho triple double Oklahomu k vítězství neposunul.

James Harden z Houstonu (uprostřed) v zápase se Sacramentem.

Houston vedl v první půli nad Sacramentem o devatenáct bodů, Kings pak zabrali, ale Harden v závěru výhru domácího mužstva pojistil. Sedmnáct bodů dal ve třetí čtvrtině, důležité koše trefoval i v závěru a své předchozí maximum 50 bodů překonal v poslední minutě z trestných hodů. Stal se prvním hráčem v klubové historii s dvěma padesátibodovými zápasy v jedné sezoně.

"James nás pokaždé ohromí něčím novým. Dokáže skórovat tolika způsoby, že není možné ho zastavit," pochválil spoluhráče Trevor Ariza. V týmu Kings se marně snažil DaMarcus Cousins, který k 24 bodům přidal 21 doskoků, deset asistencí a šest bloků.

Dallas přestřílel Westbrooka a spol. a nad Oklahomou zvítězil 135:131. Westbrook si připsal 31 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí, skvěle v domácím týmu zahráli i autor 30 bodů Enes Kanter a Anthony Morrow, jenž dal 32 bodů. Ani to však nestačilo a Thunder se tak stali prvním celkem od roku 1997, v němž tři hráči nastříleli 30 bodů a víc a tým stejně prohrál. Dallas totiž střílel s úspěšností 61 procent.

Westbrook měl v koncovce dvakrát možnost trojkou srovnat, ale netrefil se. "Trénuji téměř třicet let, ale takový zápas jsem snad ještě neviděl. Přistihl jsem se chvílemi, že jsem jen divák a sleduji tu úžasnou podívanou," řekl trenér Dallasu Rick Carlisle.

Portlandu nestačil proti Clippers ani devatenáctibodový náskok, prohrál 122:126. Tým z Los Angeles druhou těsnou porážku ve dvou dnech nedopustil, Chris Paul zaznamenal 41 bodů a 17 asistencí a spravil si chuť po nezdaru s Golden State.

Obhájci titulu ze San Antonia zvítězili v Orlandu 103:91 a pojistili si místo ve vyřazovacích bojích. Aron Baynes dal 18 bodů, Manu Ginobili přidal 13 a Spurs po patnácté výhře z posledních osmnácti utkání postoupili do play off už poosmnácté v řadě.