Házenkáři Karviné vstoupili do Ligy mistrů prohrou s Flensburgem

Karvinští házenkáři podlehli v úvodním utkání skupiny H Ligy mistrů německému Flensburgu 22:28. Bundesligový celek, z jehož ročního rozpočtu by Karviná vyžila téměř patnáct let, neukázal ve Slezsku nic světoborného. Domácí bojovali a dlouho to stačilo. Mezinárodní seskupení z Flensburgu se ztěžka prosazovalo proti dobře organizované obraně soupeře, za níž se skvěl brankář Putera.

Hosté však válčili především sami se sebou. K nedůrazné koncovce přidali i řadu nepřesnosti a technických chyb, které Karvinou držely v naději na neplánovaný zisk s favoritem skupiny. Pětačtyřicet minut se soupeři tahali o každý gól a Baník mohl spílat výhradně vlastní neschopnosti v zakončení, že v tu dobu neměl v kapse už výrazné vedení. Fenomenální brankář Beutler však doslova hypnotizoval domácí střelce - ti zahodili řadu vyložených šancí a náskoků z brankoviště.

Zoufalá produktivita srážela Kekrtův tým níž a níž. Rozhodující trhák hostům vypracovala dvojice spojek Lijewski, K. Nielsen, která po obrátce zpřesnila útočnou fázi Flensburgu. Hosté šli čtrnáct minut před koncem do vedení 21:17 a čtyřgólový náskok už nepustili.

Karvinský trenér Jiří Kekrt novinářům řekl, že tým zlomila mizerná střelba. "Neproměnili jsme šance, které jsme si vytvořili, a zásadní roli v tom sehrál vynikající brankář Beutler. Navíc nejsme schopni hrát šedesát minut v plném tempu. Soupeř ho místy dokázal ještě vystupňovat. Rozhodují také vynucené technické chyby, a těch jsme se dopustili mnohem více," konstatoval Kekrt.

Hosté v Karviné splnili cíl, přestože se ani moc nenadřeli. Trenér Kent Harry Andersson byl nespokojen zejména s první půlí. "Po poločasové bouřce v kabině jsme už zpřesnili a zrychlili hru. Lépe pracovala i naše obrana a Karvinou držel ve hře brankář Putera, který dneska odvedl výkon světové extratřídy," řekl Andersson.

Házenkářská Liga mistrů - skupina H:
Baník Karviná - SG Flensburg Handewitt 22:28 (13:14)
Nejvíce branek: Horák 6, Sobol 5/2, Kuzo 3 - Lijewski 8, Šprem 4, Solberg a K. Nielsen po 3, Christiansen 3/2. Rozhodčí: Rätz, Falcone (oba Švýc.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1100.