Nymburk je prvním semifinalistou, Opava má blízko k postupu

Basketbalisté Nymburka se stali prvními semifinalisty NBL poté, co ve třetím čtvrtfinále zdolali Jindřichův Hradec 92:61. Ve druhém utkání dne zvítězila Opava v Pardubicích těsně 77:76 a od postupu ji dělí jedna výhra.

Nymburský basketbalista Jiří Welsch (uprostřed).

Jindřichův Hradec vzdoroval obhájcům titulu dvě utkání velmi výrazně, ale do třetího duelu nastoupil favorizovaný Nymburk koncentrovaně a dal najevo, že nečekané prodloužení série se konat nebude. Už v první čtvrtině zasypal soupeře 29 body a po slabší druhé desetiminutovce definitivně rozhodl nástupem do druhé půle, kdy se náskok přehoupl přes dvacet bodů. V závěru už mohli Nymburští šetřit síly, i tak posunuli rozdíl až na 31 bodů.

Opava sice v Pardubicích nezachytila úvod zápasu a už v úvodní čtvrtině ztrácela dvouciferným rozdílem, poté ale zahájila velkou stíhací jízdu. Poprvé do vedení se hosté dostali až téměř v polovině třetí čtvrtiny a skóre se pak překlápělo na obě strany až do koncovky.

Při tříbodovém vedení domácích nejprve snížil Klečka, po Sandersově ztrátě otočil skóre Šiřina. Sandersova střela v závěru už úspěšná nebyla. Teprve v sedmém vzájemném duelu obou týmů v sezóně tak zvítězili hosté a Opava může v úterý doma slavit postup.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Nymburk - Jindřichův Hradec 92:61 (29:21, 47:35, 71:47)
Nejvíce bodů: Raivio 16, Burns a Stutz po 14, Pomikálek 12 - Autrey 17, Robinson 14, Vošlajer 9. Fauly: 16:26. Trestné hody: 26/21 - 12/5. Trojky: 11:6. Doskoky: 16:26. Konečný stav série: 3:0.
Pardubice - Opava 76:77 (21:12, 43:37, 61:56)
Nejvíce bodů: Wall 21, Pandula 16, Kohout 13 - Šiřina 20, Cvek 11, Klečka 10. Fauly: 21:21. Trestné hody: 19/14 - 14/10. Trojky: 6:7. Doskoky: 35:24. Stav série: 1:2.