Házenkáři Brna na úvod semifinále přehráli Lovosice

Brno

Brněnští házenkáři vstoupili vítězně do semifinále play off extraligy. V domácím prostředí porazili Lovosice 24:20, o čemž rozhodli vydařeným nástupem do druhého poločasu. Osmi góly se na výhře KP podílel Boris Aspridis.

Lovosice přitom v první půli vedly až o tři branky, po následné brněnské šňůře naopak dohnaly třígólovou ztrátu. Jenže po deseti minutách druhého poločasu vedlo Brno 19:14 a i díky výbornému výkonu brankáře Jiřího Bavlnky už soupeři nedovolilo zápas zdramatizovat.

„Obrana mi hodně pomohla," řekl Bavlnka České televizi. „Dlouho jsme v semifinále nehráli, kluci byli nejdřív trochu nervózní, ale potom jsme to zpřesnili," doplnil brněnský brankář.

„Jirka chytal výborně," ocenil Bavlnku autor šesti lovosických gólů Tomáš Hes. „Tu prostřední část druhého poločasu jsme hodně prohráli, pak se to už těžko dotahovalo," dodal.

Semifinále play off extraligy házenkářů - první utkání:
KP Brno - Lovosice 24:20 (12:12)
Nejvíce branek: Aspridis 8/2, Mičola 4, Dostalík 3 - Hes 6, Sýkora 5, Motl 4/1. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 751.
Plzeň - Karviná 27:23 (16:12)
Nejvíce branek: Vinkelhörfer 6/2, M. Škvařil 4, Petrovský, Blecha po 3 - Chudoba 5, Veřmířovský, Ivkovič oba 5/1, Užek, Frančík po 3. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 1130.
O 5. až 8. místo - první utkání:
Hranice - Dukla Praha 24:26 (12:14)
Nejvíce branek: Stržínek 8, Čadra a Tůma po 3 - Sviták 7, Rams 6, Kotrč 5. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/4. Vyloučení: 3:6. Diváci: 185.