Rubriky:

Míčové sporty

Brněnští a Plzeňští házenkáři získali i druhá semifinále

12. dubna 2015 12:17 - Plzeň/Brno

Obhájci titulu z Plzně a také házenkáři Brna vyhráli i druhé semifinálové zápasy. Západočeši díky skvělé obraně v neděli nedali šanci Karviné a deklasovali ji 35:17, brněnský tým získal druhý bod nad Lovosicemi po vyrovnaném průběhu 30:28. Obě série budou pokračovat v sobotu.

Karviná se v prvním semifinále snažila s Plzní držet krok, ale dnes neměla šanci. „Podali jsme super výkon. Zvlášť v obraně, to byl excelentní výkon," řekl čtyřiačtyřicetiletý brankář úřadujících mistrů Radek Motlík České televizi.

Ve druhém poločase Karvinští dali pouhé čtyři branky. V celém zápase se nedokázali vyrovnat s vysunutou obranou domácích. „Ve druhé půli to byl ostudný a odevzdaný výkon, jako kdyby hráči už nevěřili, že se s tím výsledkem dá něco udělat. Včera naopak, když jsme prohráli první půli, tak jsme se dokázali zvednout. Místo abychom dneska věřili, že to zase půjde, tak jsme předvedli odevzdaný výkon, který nebyl hodný semifinále extraligy," uvedl kouč Baníku Jaroslav Hudeček.

Poklonu pak vysekl soupeři. „Využili naši špatnou střelbu a obrovské množství technických chyb. Pořád je to ta samá písnička, my si něco ukazujeme a pak to stejně dopadne úplně jinak. Je to jen o hlavách hráčů," mrzelo Hudečka.

Brno v úvodním boji o finále zdolalo Lovosice o čtyři branky, dnes o dvě. „Oproti sobotě byl rozdíl v útoku, jsem rád, že jsme dokázali využít takové situace, když jsme prohrávali. Nakonec se nám podařil i klidný konec. První poločas nebyl dnes tak dobrý jako včera, chvíli trvalo, než jsme se dostali do správného klidu," řekl brněnskou kouč Andrej Titkov.

Semifinále play off extraligy házenkářů - 2. utkání:
Plzeň - Karviná 35:17 (18:13)
Nejvíce branek: M. Škvařil 6, Blecha 5, Vinkelhöfer 5/1 - Veřmířovský 5/2, Užek 4, Chudoba 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 910. Stav série: 2:0.
KP Brno - Lovosice 30:28 (15:16)
Nejlepší střelci: Hanták 5, Aspridis 5/1, Zima, Dostalík, Koubek po 4 - Hes 7/1, Motl, Jonáš po 5, Klimt 4 . Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/3. Vyloučení: 1:1. Diváci: 825. Stav série: 2:0.
O 5. až 8. místo - 1. utkání:
Frýdek-Místek - Zubří 30:26 (17:16).
ČTK

Zrušit