Indiana - Washington 99:95 PPVýhra po druhém prodloužení udržela Indianu na cestě do play off

New York

Basketbalisté Indiany porazili v úterním zápase NBA Washington 99:95 po druhém prodloužení a ve Východní konferenci se udrželi na osmé příčce. Aby uhájili poslední postupové místo do play off, musí v závěrečném utkání základní části porazit Memphis, anebo doufat v zaváhání devátého Brooklynu proti Orlandu.

Basketbalista Indiany Pacers C.J. Miles slaví vítězství nad Washingtonem.

Washington v loňském play off vypadl právě s Indianou, a tak hráči z metropole USA chtěli domácím znepříjemnit boj o postup do letošní vyřazovací části. Wizards vedli až o 12 bodů, ale Pacers dovedli utkání do prodloužení.

V tom prvním daly oba celky pouze po čtyřech bodech. Druhé nastavení začali Pacers šňůrou 7:2 a připsali si šesté vítězství v řadě. C. J. Miles se na něm podílel 25 body, o bod méně dal George Hill.

Miami bude v play off chybět

Vítězství Indiany poslalo definitivně ze hry o play off Miami. Šampióni z let 2006, 2012 a 2013, kteří před sezónou přišli o hvězdného LeBrona Jamese, budou v bojích o titul chybět poprvé od roku 2008.

Sedmé místo ve Východní konferenci si zajistil Boston, který porazil Toronto těsně 95:93. Výhru zařídil těžkou střelou v poslední vteřině utkání Jae Crowder. Celtics předvedli týmový výkon, přičemž nikdo nenastřílel více než 14 bodů (Avery Bradley a Evan Turner). Za poražené si připsali po 16 bodech Kyle Lowry a Lou Williams. Oba dohromady proměnili pouze devět z 31 pokusů z pole.

Los Angeles Clippers přehráli Phoenix 112:101 a v nabité Západní konferenci nemohou skončit hůře než třetí. Pokud své poslední zápasy v základní části prohrají San Antonio a Houston, půjdou Clippers do play off z druhého místa.

NBA:
Boston - Toronto 95:93
Indiana - Washington 99:95 po druhém prodl.
14.LA Lakers81216025,9
15.Minnesota81166519,8