Basketbalistky USK dělí jediná výhra od ligového finále

Trutnov

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se v semifinálové sérii s Trutnovem ujaly vedení 2:0 na zápasy. Na palubovce Kary dnes obhájkyně titulu a čerstvé euroligové šampionky zvítězily 84:56. Třetí zápas je na programu v pátek v Praze.

Radost basketbalistek USK Praha.

Tři dny po historickém triumfu v Evropské lize úspěšný tým nejprve dopoledne absolvoval přijetí u pražské primátorky Adriany Krnáčové, kde si vyslechl poděkování za vzornou reprezentaci města. Odpoledne se pak v Trutnově na postupovém mečbolu podílely všechny hrdinky víkendového turnaje s výjimkou Danille Robinsonové, která odpočívala.

Favorit na východě Čech ani jednou neprohrával, ale trvale se do dvojciferného vedení dostal až v úvodu druhého poločasu. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 16 body Ilona Burgrová, jež do nedělního finále EL zasáhla kvůli množství faulů na pouhou minutu. Tentokrát si připsala za 22 minut hry jedinou osobní chybu a i díky sedmi doskokům byla nejužitečnější hráčkou utkání.

Basketbalová liga žen:
Semifinále play off - 2. zápas:
Trutnov - USK Praha 56:84 (14:23, 27:37, 42:58)
Nejvíce bodů: Mannová 13, Pazderová 10, Ovsíková a Ostarellová po 7 - Burgrová 16, Petrovičová 14, Vaughnová 13. Stav série: 0:2.