Házenkáři Plzně jsou ve finále, Brno první mečbol nevyužilo

Karviná/Lovosice

Házenkáři Plzně jsou prvním finalistou extraligy. Obhájci titulu ukončili sérii s Karvinou vítězstvím v její hale 32:24 a vyhráli 3:0 na zápasy. Naopak Lovosice prodloužily semifinále s KP Brno nejméně do neděle. Ve třetím utkání zvítězili na domácím hřišti 27:24 a snížili stav série na 1:2.

Západočeši před týdnem bezpečně ovládli domácí dvojutkání, Karvinou předčili skvělou obranou a roli favorita potvrdili i dnes na půdě dvanáctinásobného domácího mistra. Mezi 10. a 20. minutou po pětigólové sérii odskočili do vedení 9:3 a Karvinou už do zápasu nepustili.

"Podařilo se nám zachytit vstup do utkání a pořád jsme byli o krok vpředu. V poločase to už bylo o pět gólů a to nás uklidnilo. Důležité bylo, že jsme zvládli začátek, což se ukázalo jako klíčové," řekl kouč plzeňského Talentu Martin Šetlík.

V Lovosicích naopak zůstala zachována tradice z této sezony a i pátý vzájemný zápas vyhrál domácí tým. Hlavní zásluhu na tom měl autor deseti gólů Tomáš Hes, polovinu z nich dal ze sedmiček. Domácí vedli ve druhém poločase až o pět gólů, ale v závěru ještě měli starosti.

"Na konci jsme měli několik vyloučení, takže jsme si to trochu zkomplikovali, ale štěstí se přiklonilo k nám," řekl serveru onlajny.com domácí trenér Vladimír Šuma.

Jeho svěřenci ukončili neporazitelnost Králova Pole v letošním play off. "Musíme se pokusit vyrovnat se s obranou domácích. Udělali jsme hodně zbytečných chyb a některé byly potrestány. Domácí dnes byli asi lepší," konstatoval brněnský kouč Andrej Titkov.

Semifinále play off extraligy házenkářů - 3. utkání:
Lovosice - KP Brno 27:24 (16:14)
Nejvíce branek: Hes 10/5, Chroustovský 4, Klimt a Motl po 3 - Mičola 5, Dostalík, Koubek a Hanták po 4, Aspridis 4/3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 - 3/3. Vyloučení: 5:6. ČK: 50. Musil (Brno). Diváci: 570. Stav série: 1:2.
Karviná - Plzeň 24:32 (10:15)
Nejvíce branek: Chudoba 8, Mlotek a Užek po 3 - M. Škvařil 7, Linhart a Tonar po 5, Blecha 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 0/1 - 2/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 1037. Konečný stav série: 0:3.
O 5. až 8. místo - odvety:
Dukla Praha - Hranice 33:25 (18:9)
Nejvíce branek: Sviták 9/3, Reichl 6 - Čadra 7, Rachač 6. Rozhodčí: Zelenka, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 3/3 - 7/4. Vyloučení: 2:5. ČK: Březina (Dukla). Diváci: 150. První zápas 26:24, o 5. místo bude hrát Dukla.
Zubří - Frýdek-Místek 28:19 (14:12)
Nejvíce branek: Řezníček 9/1, Reček 5, Hrstka a Přikryl po 3 - Kichner 10/1, Petrovský 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/2 - 1/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 650. První zápas: 26:30, o 5. místo bude hrát Zubří.
O udržení - 1. zápas:
Litovel - Přerov 41:19 (26:8)
Nejvíce branek: Nedoma 6, Číhal, Juříček, Mičola a Konšel po 4, Šmíd 4/1 - Pernička a Kosina po 5, Šoustal 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 408.